Ρύθμιση mail

Greek Forum

Ρύθμιση mail

Postby minios67 on Mon Jun 29, 2009 6:44 am

Αγαπημένε μου Άγιε Βασίλη (ωχ λάθος)
Πολυαγαπημένα μου στρουμφάκια (πάλι λάθος)
Φίλοι μου (σωστό).
Έχω δύο mail, ένα @hotmail.com κι ένα @gmail.com τα οποία τα ελέγχω και τα βλέπω ως εξής.
Όταν ανοίγω το amsn βλέπω το hotmail και όταν ανοίγω το google με το firefox βλέπω το gmail.
Θέλω να ρυθμίσω το Mail Notification και το Mozilla Thunderbird για να μη πηγαίνω στην Πάτρα μέσω Θεσσαλονίκης. Το Εvolution δεν ξέρω γιατί, δεν το έχω συμπαθήσει, αν υπάρχουν επιχειρήματα ότι είναι καλλίτερο το βλέπω κι αυτό. Δεν είμαι σίγουρος και δεν καταλαβαίνω επακριβώς τα μενού και τις επιλογές και θέλω λίγη βοήθεια. Ενημερωτικά, εγώ ο μονόματος διασπείρω το Linux όπου και όπως μπορώ. Βασικοί μου στόχοι οι γιατροί και φοιτητές του τμήματος πληροφορικής των ΤΕΙ που κάνουν την πρακτική τους στο Νοσοκομείο που δουλεύω.
Ευχαριστώ για την συνεχόμενη, αστείρευτη βοήθειά σας. Και για την πλάκα μη με παρεξηγείτε, με όλη αυτή τη ζέστη!!!!!!!!!!!!
minios67
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Re: Ρύθμιση mail

Postby twin on Mon Jun 29, 2009 3:37 pm

δυστυχώς δε χρησιμοποιώ ούτε το thunderbird, ούτε το evolution, ούτε και το claws mail. Οπότε δε μπορώ να βοηθήσω.

Παράκληση: απάντησε στο άλλο θέμα με τα δικαιώματα στο δίσκο, αν λύθηκε το πρόβλημα ή όχι και μη μας αφήνεις σε αγωνία.
twin
Level 3
Level 3

Re: Ρύθμιση mail

Postby minios67 on Tue Jun 30, 2009 12:49 am

Τα προβλήματα για τα οποία γράφω στο forum αφορούν τον υπολογιστή στο σπίτι.
Δυστυχώς χρόνο γι αυτό βρίσκω μόνο όταν είμαι στη δουλειά.
Για το άλλο θέμα δεν κατάφερα ακόμη να δοκιμάσω κάτι.
Στο σπίτι λόγω μικρού παιδιού πρέπει να ξεκλέψω λίγο χρόνο το μεσημέρι κι έτσι όλα γίνονται με μεγάλη χρονοκαθυστέρηση.
Θα με υπομένατε λιγάκι σ' αυτό. Μόλις το κάνω θα απαντήσω.
Ευχαριστώ πολύ πάντως.
minios67
Level 1
Level 1

Return to Ελληνικά (Greek)