Mint 16 32b problém se zavaděčem

Czech Forum

Moderator: KOLEGA

Mint 16 32b problém se zavaděčem

Postby willhelm on Sat May 17, 2014 8:52 am

Zdravím. Pokouším se instalovat Mint 16 32b na NB HP 4710s v dualboot s Win7 32b.
- Prvotní problémy s dynamickým diskem jsem překonal převodem disku na klasiku a reinstalací Win7.
- NB nechce bootovat z Mint DVD - musel jsem udělat pomocí UUI USB boot disk.
Instalace pak proběhne v pořádku. První start po instalaci je také OK.
- Problém nastává s druhým restartem po instalaci. Už při ukončení Mintu bootovaného z NB HDD se linux vypíná s logem Ubuntu 13.10. Po restartu se neobjeví Mintovský zavaděč, ale svítí tam Ubuntu 13.10. Logovací obrazovka je pak světle modrá místo původní mintovské zelené s hodinami - po vložení hesla se Mint normálně načte, ale pokud se pokusím v přihlašovací obrazovce kliknout na cokoliv kromě hesla hodí to chybu "nemohu načíst konfiguraci MDM" a do linuxu už nenabootuju.

Nejprve jsem myslel, že problém bude v tom, že jsem po prvním startu Mintu povolil aktualizace a Ubuntu zavaděč přepsal ten Mintový v rámci aktualizace. To mohu vyloučit, protože i bez jediné aktualizace, bez jakéhokoliv zásahu v nainstalovaném Mintu to udělá stejně.
Zkoušel jsem už odstranit linuxové oddíly, použít fixboot a fix mbr z Win7 instalačního DVD na odstranění zavaděče z MBR, ale po nové instalaci je to to samé. První start z disku OK, ukončení systému už Ubuntu, nový boot Ubuntu.

Poradí prosím někdo co dělám špatně, nebo jakým směrem bych měl upřít své snahy o hledání příčiny problému?
Momentálně mě napadá jen to, že nevím jakým způsobem tvoří UUI tu bootovací Flash. Nebo zda není třeba doinstalovat nějakou část MDM.
Z toho samého DVD jsem kamarádovi instaloval Minta místo XPček NA NB Acer 5336 (14 dní zpět) a vše tam jelo naprosto bez problémů.
Předem díky za konstruktivní odpovědi.
Wilém
willhelm
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Re: Mint 16 32b problém se zavaděčem

Postby KOLEGA on Tue May 27, 2014 1:29 pm

Ahoj Wiléme, repostni tenhle post na http://www.forum.linux-mint-czech.cz, místní fórum se na stránku české komunity aktivitou přesunulo.
Liberal Fanatic Linux Mint User
KOLEGA
Level 1
Level 1

Return to Čeština (Czech)