Pomoc s SW v Mint 12 + otázky

Czech Forum

Moderator: KOLEGA

Pomoc s SW v Mint 12 + otázky

Postby LGone on Sat Jul 28, 2012 1:12 pm

Zdravím,

tak před pár dny jsem začal používat Mint 11 a potřeboval bych poradit jaký balík ,atp, najít na práci, kterou jsem normálně prováděl ve Win.
Jde mi jen o to, najít zhruba něco podobného či se stejnými funkcemi, jelikož jsem nováček v Linuxu, tak nevím co je dobré a co ne, když bych si to našel sám.

Chtěl bych něco podobného jako:

irfanview (nebo nejaky balik na upravování - nějaký mám, ale kazdy dela jiny veci co potrebuju - staci jen uprava kontrastu/ostrosti, ořez, zvětšení/zmenšení, vkládání textu apod. Btw vím, že je Mintu Gimp, ale to je moc slozite na tyto jednoduche operace v IF).
Něco na vkládání watermarku do obrázků.
Wavepad (hlavně ten ořez muziky a ukládání do jiny kvality/formátu)
Perfect disk (prostě neco na defragmentaci - pokud je uz implementovany v systemu, tak ok. Protoze ve win je vzdy lepsi si na to najít neco zvlast, nez pouzit to, co je v systému :D)
FormatFactory (proste na prevod mezi hudebními / video formáty)

Doufám, že chápete a díky za kazdou pomoc :).

A teď bych se rád zeptal na nějaký věci, co mi na ntb nejdou.
1. Mám notes Dell XPS 17 (1TB HDD, 4GB ram, Nvidia GeForce 435 M 1GB + Intel HD, Intel core i5 - 2,67GHz) a na něm dotykové tlačítka - jedno na nastavení zvuku (profily zvuků - hry, filmy atd + ekvalizer + možnosti na mikrofon atp) druhé na vypnutí displeje (podsvícení) -> tyhle tlacitka mi nejdou. U toho vypnutí displeje se mi jen zobrazí ukazatel jasu a nic se neděje. A poslední tlacitko nedelalo taky nic - bylo spíš nastavitelné - ale zrovna ted sem došel na to, že se s ním dá pěkně posouvat muzika dopředu, takže to je ok :D. Jen bych ty ostatní potreboval nejak zprovoznit nebo je nakonfigurovat pro něco.

2. Pak jak zjistim, že mi ntb jede na dedikovanou grafiku ? Podle mě to na ni nepřepíná a nevím proč.

3. Jak rozchodím bluetooth dongle ? Po připojení do USB se nic neděje.

4. To samé s Nokií N8. Připojím přes kabel ať přetáhnu fotky atd, ale žádný nový disk v systému nevidím a ani to nic nezahlásí.

A poslední věc, je třeba firewall/antivir do Mintu ?

Díky moc za jakékoli rady/odkazy kde co...
LGone
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Re: Pomoc s SW v Mint 12 + otázky

Postby labeent on Sun Jul 29, 2012 5:15 pm

1) XnView MP - dle verze i 64bit v deb balíčku -
Code: Select all
http://newsgroup.xnview.com/viewtopic.php?f=60&t=26033

2) Phatch - ve správci software - jednoduchý program na hromadné úpravy foto - ořez, zakulacení rohů, zmenšení, watermark a já nevím co všechno ještě ...

3) Nepoužívám, nevím

4) Defragmentaci v Linuxu moc řešit nemusíš. Není to Windows. Ale v případě potřeby -
Code: Select all
http://www.root.cz/clanky/defragmentace-disku-v-linuxu/
labeent
Level 2
Level 2

Re: Pomoc s SW v Mint 12 + otázky

Postby volani.webnode.cz on Wed Aug 01, 2012 4:49 am

Na hudbu je hodně profláklý program audacity...
Na převod videa zkus avidemux (složitější nastavení komprese s hodně možnostmi, jednoduché úpravy..), možná najdeš něco lepšího..
volani.webnode.cz
Level 3
Level 3

Return to Čeština (Czech)