Jakou verzi Mintu vybrat

Czech Forum

Moderator: KOLEGA

Re: Jakou verzi Mintu vybrat

Postby Luban on Tue Apr 10, 2012 10:45 am

LXDE se mi celkem líbí. Záleží na člověk počítač používá. Jako prostředí pro netbook je velmi svižné.
Co se budoucnosti týče, tak určitě vyzkouším Cinnamon a na další počítače, co spravuji (a uživatele jsou konzervativní) zkusím doinstalovat ten gnome-panel.
LXDE by šlo taky použít, ale musel bych instalovat Nautilus apod., na který jsou zvyklí. (čili důvodem pro LXDE by nebyl HW, ale spíše jednoduchost prostředí).
Luban
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Postby Luban on Wed Apr 11, 2012 6:24 am

Instaloval jsem teď OS na jeden starší netbook. Vyzkoušel jsem Lubuntu a Linux Mint 12 LXDE. Lubuntu startovalo o více než půl minuty rychleji, bylo velmi svižné. Nicméně po instlaci je třeba dost ruční práce na základní nastavení systému (třeba nastavit automatické přihlašování se děje editací konfiguračního souboru). Zkusil jsem Mint a a ten tam nakonec zatím zůstal.
Mint 12 LXDE není jen pro slabší počítače. Pokud někomu počítač slouží hlavně na internet, prohlížení fotek a prezentací a občasný dokument, mohl by se mu jednoduchý systém líbit. Takže, pokud (po otestování) nebude Mint 13 vyhovovat (ať už s Cinnamonem nebo s gnome-panelem), vydím jako řešení dát tam Mint LDXE.
Luban
Level 1
Level 1

Postby volani.webnode.cz on Wed Apr 11, 2012 2:23 pm

majsterkoo wrote:No, mohli by raději v první řadě pořádně propracovat xorg, aby fungoval na 100%, přepínání monitorů atd atd, mohli by udělat stabilní prostředí s moderníma funkcema a mohli by se začít dělat placené aplikace s velmi dobrou úrovní :D

Já dávám přednost svobodným aplikacím s dobrou úrovní :D
Ale myslím že vznikají a existují i komerční aplikace pro linux na dobré úrovni..

Tuším že ubuntu a jeho shell už xorg nepoužívá, ale nevyznám se v tom tolik, zkus si o tom něco najít.
Co vím tak Xorg je už hodně zastaralé a neefektivní..
volani.webnode.cz
Level 3
Level 3

Postby labeent on Thu Apr 12, 2012 6:53 pm

volani.webnode.cz wrote:Osobně nevím co dál. mint 11 je starý a ty nové prostředí se mi nelíbí..
Vidím to buď na xubuntu a nebo na mate :D
He také pravda že jsem to pořádně ani nezkoušel a stále počítám s hodně starým HW (takže ostatní mají preference možná jinak..)
Osobně mi vadí zvyšující se nároky na HW když pokrok co se týká funkcí tomu neodpovídá (asi jsem v tomto ohledu konzervativní, dotykové obrazovky nemám a ani nějak extra nechci a každá změna z toho co jsem zvyklí mě pomalu připadá k horšímu..).

Pokud Ti připadá Cinnamon tak moc jiný, že ho nechceš používat, tak Ti asi bude nejvíc vyhovovat Mate. Ale třeba toho Cinnamonu bych se nebál. S pomocí appletů se z něj dá udělat docela promakané prostředí, mám ho na všech používaných pc a používají ho lidé ( i dost konzervativní ) ve věkovém rozmezí 5 - 62 let. Pro dceru byl základem applet Quit, protože neumí ještě číst, tak aby měla jak vypnout pc, ostatní nějak problém neměli, ale po vydání tohoto appletu jsem jim ho tam doinstaloval také ...
labeent
Level 2
Level 2

Postby Luban on Fri Apr 13, 2012 4:28 am

Od Cinnamonu si dost slibuji. V jiném vlákně mi Vincent poslal odkaz, jak může vypadat rozložení v Cinnamonu a vypadá to super.
Až výjde Mint 13, vyzkouším.
Luban
Level 1
Level 1

Previous

Return to Čeština (Czech)