Wifi na Linux Mint 11

Czech Forum

Moderator: KOLEGA

Wifi na Linux Mint 11

Postby Luban on Wed Mar 14, 2012 5:09 am

Nevím, jak nejlépe problém popsat.
Reinstaloval jsem jedné známe notebook HP 6300 s PCMCIA kartou. Musel jsem se kabelem připojit k routeru, abych stáhnul ovladače, pak teprve wifi jela (přišlo mi, že např. v xubuntu 10.10 to jelo hned bez nutnosti připojení kabelem). Objevili se dostupné wifi a šlo se k nim připojit.
Bohužel, když notebook známá doma zapla, neobjevili se žádné wifi sítě (i přesto, že tam prokazatelně má z ntb s win se na ně připojí). Síť nemá nijak zabezpečenou (bydlí na odlehlejším místě). Dokonce se neobjevila ani ikonka zobrazující síťové připojení. Po připojení kabelem k modemu o2 internet jede.
Nevím co s tím. Předchozí verzi měla ubuntu 8.04. Chtěla to přeinstalovat a já usoudil, že nejlepší bude Mint 11, který spokojeně užívám (i moji rodiče a kamarád). Bohužel se však ukazuje, že právě v tom připojení wifi pokulhává za staršími verzemi ubuntu (a nejen v tom - v jiném vlákně jsem psal i s problémem s tiskárnou HP 1018).
Napadá vás někoho, kde dělám s tou wifi chybu? Díky.
Luban
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Re: Wifi na Linux Mint 11

Postby gumka on Fri Mar 16, 2012 3:27 am

jediné čo ma napadá: spúšťa systém detekciu periférii pri štarte? v tvojom prípade PCMCIA slotu?
gumka
Level 1
Level 1

Postby Luban on Fri Mar 16, 2012 3:29 am

Díky, ale nevím, jak se to udělá. Navíc u mě doma na routeru wifi funguje. Router u té známe je cca 20 cm od počítače a nic :( .
Zvláštní je, že se nezobrazuje ani to síťové připojení.
Luban
Level 1
Level 1

Postby Luban on Thu Mar 29, 2012 6:59 am

Překvapilo mě, že v liveCD Ubuntu 11.10 jde rozchodit wifi bez nutnosti být připopojen kabelem k routeru (a stáhnout ovladač). To mi v Mintu 11 (ani ve 12) prostě nešlo. Mint se snaží být uživatelsky přijemnější než Ubuntu, ale tohle je nepříjemné zjištění.
Luban
Level 1
Level 1

Postby taavetti on Sat Apr 14, 2012 5:41 pm

Po instalaci Linuxu Mint 11 jsem měl stejný problém - nebyly nalezeny žádné bezdrátové sítě. Strejda Google ale nezklamal a našel jsem následující řešení. Stačilo do terminálu postupně zadat 2 řádky (vkládat přes CTRL + SHIFT + V) a problém byl vyřešen (a bez nutnosti restartovat systém).

sudo apt-get install b43-fwcutter
sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer

Celý návod v AJ je tady: http://community.linuxmint.com/tutorial/view/469
taavetti
Level 1
Level 1

Postby Luban on Sun Apr 15, 2012 4:31 pm

Zprovoznit síťovou kartu nebyl problém (tapnul jsem nesvobodné ovladače). jen mi přišlo divné, že v liveCD Ubuntu jsem bezdrát zprovoznil hned po instlaci
a u Mintu jsem musel s notebookem na kabel (router mám v komoře u stropu).
Díky za odkaz na řešení, ale i to vyžaduje připojení kabelem.
Stále řečím to, že u mě doma se notebook na wifi chytil, ale u uživatele nikoli (a není to problém toho routeru, nebo připojení).
Luban
Level 1
Level 1

Postby rpet on Sun Apr 15, 2012 7:21 pm

Luban wrote:... u mě doma se notebook na wifi chytil, ale u uživatele nikoli (a není to problém toho routeru, nebo připojení).

asi ted budu vypadat jako debil, ale ono to vypada na problem v routeru... mel jsem u znamyho podobnej problem: nesla wifina, ubuntu 11 nenaslo nikde v okoli site.

ale tam to bylo jasne vyditelne: proste to nevidelo site NIKDE. kdezto u tebe se to na jednom miste chytne, a na druhem ne. coz nevypada na chybu v OS nebo ovladacich. fakt bych to tipoval na router.

muzes hodit model routeru?
rpet
Level 3
Level 3

Postby Luban on Mon Apr 16, 2012 2:40 am

Router je
OVIS Link
model WL-1120AP

Divné je, že notebook s win7 nemá propblém. Svůj jsem nechal doma, a tak jsem neměl srovnání (mě wifi šlape i na jiných routerech).
Luban
Level 1
Level 1

Postby rpet on Mon Apr 16, 2012 7:34 pm

tonouci se stebla chyta:

nastaveni wifi v routeru? nema zapnutou preferenci treba jen na 'g' pasmo? nebo jen na 'b' pasmo? wokna si to umej poresit samy, ale u linuxu by s tim mohl byt problem... i kdyz, to je nesmysl. ale co kdyz?
rpet
Level 3
Level 3

Postby Luban on Tue Apr 17, 2012 2:37 am

Před Mintem 11 tam bylo ubuntu 10.04 a vše šlapalo v pohodě. S routerem se vědomě nic nedělalo (nastavení).
Ale uchovávám to v paměti a ž tam pojedu, tak to prověřím. Díky.
Luban
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Return to Čeština (Czech)