Budoucí české stránky linuxmintu

Czech forums

Moderator: KOLEGA

Jaký CMS na web?

WordPress
13
65%
Joomla
2
10%
Drupal
1
5%
Jiný (dej reply)
4
20%

Total votes : 20

Re: Budoucí české stránky linuxmintu

Postby rpet on Mon May 14, 2012 8:51 pm

hele, kluci, na strankech ted nic nedelejte (teda jako zeono se tam stejne nic nedelo), pretahnu si vas casem na novy servery, jen mi to bude asi tak mesic trvat, nez si dojednam vsechny parametry v datacentru...

no, ono se tam stejne nic extra nedelo. uz jste nejak vykoumali, jakej design tam vlastne date, aby to nevypadalo tak strasne stupidne, jako to vypadalo naposledy??

sledujte to tu, ja se ozvu, jakmile nahodim prvni server. tam vas polozim...
rpet
Level 3
Level 3

Linux Mint is funded by ads and donations.

Postby majsterkoo on Wed May 16, 2012 2:19 am

Zrovna teď jsem se chtěl vrhnout na překlady, ještě že jsem si prvně přečetl forum :lol:

Vzhled, který tam je není úplně špatný, ale do budoucna by to graficky chtělo určitě něco propracovanějšího... Jinak se hledá někdo, kdo by byl ochotný se starat o wiki a o forum, já to všechno do budoucnosti stihat nebudu. A každopádně pořád platí, že se hledají schopní překladači...
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby rpet on Thu May 17, 2012 11:05 am

no. ono to spis vypada tak, ze budes mit vubec problem sehnat nekoho, kdo s tebou na tom bude delat.

navic, pokud tedy jedes / jedete na linuxu, tak by mozna bylo o dost lepsi nahodit to la localhostu, dat WP, na to najit sablonku, nahazet tam nejaky texty, upravit grafiku a pak uz to jen zmigrovat na server.

rozhodne by to vypadalo lip, nez to, co tam bylo/je ted... takhle si jen zbytecne odradis budouci ctenare blogu...
rpet
Level 3
Level 3

Postby Maky on Thu May 31, 2012 12:42 pm

ahoj,

jsem zde nový. Takže nevím, jaké forum jste vybrali (přimlouval bych se za Ubunťácké, jen zelené) a to ne k vůli tomu, že jsem měl Ubuntu. Zdá se mi jednoduché a rychlé. Tady ty se mi trochu jakoby sekají.

Pokud už někde stránky jsou vytvořený, tak sem dejte odkaz.
Maky
Level 1
Level 1

Postby volani.webnode.cz on Thu May 31, 2012 7:50 pm

Maky wrote:Pokud už někde stránky jsou vytvořený, tak sem dejte odkaz.

http://lmint.webnode.cz
viewtopic.php?f=154&t=91571
volani.webnode.cz
Level 3
Level 3

Postby rpet on Fri Jun 01, 2012 6:43 am

tak jo, server uz je konecne odladenej, takze muzete pokracovat v tvorbe...
rpet
Level 3
Level 3

Postby rpet on Fri Jun 01, 2012 6:46 am

volani.webnode.cz wrote:http://lmint.webnode.cz

mam takovy nejansy tuseni, ze na tech tvych strankach porusujes autorska prava... dali ti provozovatele oficialnich stranek LM souhlas s prebiranim meterialu bez uvedeni zdroje a autora??

misto kopirovani jiz vydaneho by jsi se mohl zapojit do tvorby naseho "vlastniho" :wink:
rpet
Level 3
Level 3

Postby volani.webnode.cz on Tue Jun 05, 2012 10:44 pm

Kde jsem co přebral?
Myslíš to logo toho tučňáka?
U té holky dole v FAQ jsem druh licence CC uvedl hned jak jsem jí tam šoupl.
U toho tučňáka byla na 99% licence GNU GPL.
Nevím jak se to má uvádět, poradíš mi?
Nikdy jsem na tyhle právnický věci nebyl...
volani.webnode.cz
Level 3
Level 3

Postby volani.webnode.cz on Tue Jun 05, 2012 10:59 pm

rpet wrote:
volani.webnode.cz wrote:http://lmint.webnode.cz

mam takovy nejansy tuseni, ze na tech tvych strankach porusujes autorska prava... dali ti provozovatele oficialnich stranek LM souhlas s prebiranim meterialu bez uvedeni zdroje a autora??

misto kopirovani jiz vydaneho by jsi se mohl zapojit do tvorby naseho "vlastniho" :wink:

Kde jsem co přebral?
Myslíš to logo toho tučňáka?
U té holky dole v FAQ jsem druh licence CC uvedl hned jak jsem jí tam šoupl.
U toho tučňáka byla na 99% licence GNU GPL.
Nevím jak se to má uvádět, poradíš mi?
Nikdy jsem na tyhle právnický věci nebyl...
Nebo myslíš něco jiného? Co?
RSS zdroje jsou snad legál (některé odkazy tam přidávám "ručně" sám přes záložkovací službu).
Pokud "naše vlastní" budeš chtít dát ke mě (nám) tak se bránit nebudu :)
Zatím jsem neměl pocit že by někdo z tohodle fora "něco vážnějšího" dělal co se textů nebo grafiky týká (jeslti jsem se někoho dotkl, tak se mu omlouvám).
A máme svolení dávat mintí věci na ubuntá wiki (pokdu nebudeme dělat "bordel" - ideálně doplnit v čem se to od ubutnu liší..).
Překládat nemůžu, protože neumím anglicky.
A mint teď nepoužívám, takže o něm těžko můžu psát.
Ale brzo budu instalovat buď mint nebo xubuntu k sobě a možná i do jedné učebny (to pak bude asi o čem psát až se ze mě bude kouřit :D)

Image
Obrázek má licenci: CC BY-SA 3.0 zdroj

Teď koukám že ani ten úvodní obr. nemá uvedenou licenci..
Původně jsem jí tam uváděl přímo malým fontem přímo do obr, ale jak jsem to upravoval tak se někam poděla do háje :D
Asi jí uvedu někam do patičky, snad to bude stačit. - každopádně všechny obrázky které jsem použil se dají stáhnotu, používat a volně šířit a jsou z těchto stránek: http://linuxmint-art.org/ a další podmínky šíření jsou tam uvedené také (u těch cc to je uveďte autora, zachovejte licenci a pak tu a tam něco dalšího vyjímečně :D. U toho GNU GPL nevím jak to je když tu licenci má obr. poradíte mi někdo, stačí uvést tu licenci a tím to hasne? "snad mě nechcete donutit, abych to četl nedej bože tomu rozuměl?").
Já jsem kdysi GNU GPL četl, ale prostě nejsem právník a pamatuju si z toho celkem prd..
Vím jen že na svobodný SW se vztahují ty 4 základní práva atd..

Jo a zajímavý postřech.
Dřív žáci, kteří tiskli třeba text z wikipedie pod licencí GFDL či FDL porušovali licenci (autorský zákon), protože k pář řádkům textu nepřikládali celou licenci, která byla delší než samotné dílo, nemluvě o tom, že obrázeky často podléhali ještě jiné licenci než text..
Ty CC licence tomu dost pomohli.. ( šetří to inkoust a papír :D).
volani.webnode.cz
Level 3
Level 3

Postby rpet on Fri Jun 08, 2012 8:16 pm

kdyz odnekud neco zkopirujes, mel by jsi pod tim jasne uvest odkud je to zkopceny a kdo je autorem toho, co kopirujes.

ad stranky:

koupil jsem domenu linux-mint.cz , a mate u me zdarma hosting. stranky ted momentalne nejedou, predelavam servery. jeste 14 dni a bude to v cajku. nekde je tu o tom diskuse, precti si to...
rpet
Level 3
Level 3

Postby volani.webnode.cz on Sat Jun 09, 2012 9:47 am

rpet wrote:kdyz odnekud neco zkopirujes, mel by jsi pod tim jasne uvest odkud je to zkopceny a kdo je autorem toho, co kopirujes.

To neplati vzdy, zalozime vlakno o autorskych pravech a licencich?
Jinak jak pod tim, kde pod tim? Staci v patice? Jak doopravdy zjistit a overit autora? Jak se uvadi odkud to je, kdyz ten zdroj ma treba kratkou zivotnost..
A nebo to je lepsi debatovat ve foru piratske strany?

Je pravda ze moje stranky a obsah take vickrat nekdo okopiroval (nemel jsem k tomu uvedenou zadnou licenci, takze platil copyright..) a pochybuji ze bych si vyemahanim prava nejak pomohl.. :)
volani.webnode.cz
Level 3
Level 3

Postby rpet on Mon Jun 11, 2012 3:48 pm

mas tam nejakej original z mint stranek, cista kopie, bez uvedeni autora. coz neni uplne koser... jestli nekdo neco zkopiroval od tebe, si musis ohlidat ty sam, a plagiatora na to upozornit.
rpet
Level 3
Level 3

Postby volani.webnode.cz on Tue Jun 12, 2012 8:03 am

rpet wrote:mas tam nejakej original z mint stranek, cista kopie, bez uvedeni autora. coz neni uplne koser... jestli nekdo neco zkopiroval od tebe, si musis ohlidat ty sam, a plagiatora na to upozornit.

Čistá kopie to není, to úvodní logo jsem upravoval v inkscape (licence to umožňuje).
U licencí CC to snad ještě chápu.

Ale co se má dělat třeba s logem který má licenci GPL nebo x11?
Uvádět zdrojový kód? :P
Je tu nějaký právník?

Už mě začáná ten © unavovat svojí složitostí a nevymahatelností..
volani.webnode.cz
Level 3
Level 3

Postby rpet on Wed Jun 13, 2012 2:42 am

bavim se o textu. je slusnost, kdyz neco nekde zkopirujes, to na ty stranky taky napsat. protoze ty jsi ten cas (psani textu) tomu nevenoval. jen jsi dal ctrl-c ctrl-p. a veta "s pouzitim 'linuxmint.neco' jeste nikoho nezabila. a slozityho na tom neni nic.
rpet
Level 3
Level 3

Postby majsterkoo on Wed Jun 13, 2012 2:05 pm

Kluci, než to začnu sypat zpátky obsahem... nemáte náhodou tip na nějaký lepší a hezký, upoutavý vzhled?
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby rpet on Sun Jun 17, 2012 9:47 am

nikam nic nesypej, budu vas muset soupnout na novej server. a az dodelam web, kterej mam ted rozdelanej, splacnu neco i pro vas. takze zatim si priprav kvalitni obsah.
rpet
Level 3
Level 3

Postby majsterkoo on Tue Jun 19, 2012 12:42 am

Tak to by bylo fajn, doufám, že chytneš dobrou představivost a vzhled se bude líbit nám všem... 8) Já si teda zatím někam bokem přeložím nejnovější příspěvky na LinuxMintu a budu připraven je během noci nahrát na web... :) :)
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby volani.webnode.cz on Wed Jun 20, 2012 12:42 pm

majsterkoo wrote:Tak to by bylo fajn, doufám, že chytneš dobrou představivost a vzhled se bude líbit nám všem... 8) Já si teda zatím někam bokem přeložím nejnovější příspěvky na LinuxMintu a budu připraven je během noci nahrát na web... :) :)

Nechci se vnucovat, ale jkýkoliv obsah v češtině o mintu bych uvítal i na http://lmint.webnode.cz/ :)
volani.webnode.cz
Level 3
Level 3

Postby rpet on Thu Jun 21, 2012 2:55 am

hele, znova se te na to zeptam:

proc nezacnes pracovat na spolecnem projetku s nami, ktery jede na vlastni domene a bude posazenej na solo VPS?? ja porad nedokazu pochoit, proc udrzujes nad vodou stranky, ktery maj jednak silenej design, navic pouze prevzatej obsah (vsechno co tam mas je kopie odjinud)??

samozrejme je to na ostatnich, co chteji nebo nechteji delat, na cem budou, nebo nebudou aktivni.

ale sam za sebe rikam znova: nebudu podporovat nekvalitni projekty jen proto, aby existovaly. to pro me nema zadnou pridanou hodnotu. u tohoto projektu sice necekam nejaky extra efekt, ale alespon bude udelanej kvalitne.
rpet
Level 3
Level 3

Postby majsterkoo on Sun Jun 24, 2012 4:50 am

Taky nevím, proč se nepřidají k projektu a nepomůžou s překladem, nápady atd...

Jinak pokud ten design a celkově i web bude na úrovni, tak budu mít daleko větší chuť trávím svůj volný čas u projektu LinuxMint. Třeba se to povede a rozjedeme to ve velkým :lol:
majsterkoo
Level 2
Level 2

Linux Mint is funded by ads and donations.

PreviousNext

Return to Czech