update LXDE a hrozné prostředí

Czech Forum

Moderator: KOLEGA

update LXDE a hrozné prostředí

Postby funnyman on Fri Apr 13, 2012 9:50 am

Zdravím, zřejmě neprozřetelně jsem odklikl mint update v LXDE a teď mám šílené černé prostředí bez původního mint menu a spousta věcí přestala fungovat. Poraďte mi prosím jak vrátím původní vzhled? s těmi ostatními problémy se poperu potom, ale v tomhle se prostě nedá pracovat...

teď mám:
Image

chtěl bych vrátit zpět toto:
Image

Děkuji za odpověď.
funnyman
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Re: update LXDE a hrozné prostředí

Postby Luban on Fri Apr 13, 2012 4:18 pm

Jedná se o Mint 12? Nebo Mint 12 LXDE?
Jakou nabídku prostředí máte na přihlašovací obrazovce?
Luban
Level 1
Level 1

Postby funnyman on Fri Apr 13, 2012 5:49 pm

jedná se o LXDE.
Na přihlašovací obrazovce mám možnost volby "výchozího nastavení", "gnome" a "gnome classic".

Bohužel těch chyb je teď v systému požehnaně, pokud se mi nepovede nějak "vrátit" předchozí stav - před aktualizacemi, budu muset systém smazat a nainstalovat jiný; bylo by to ne na hodiny, ale na dny, po které bych jen opravoval a řešil problémy.
funnyman
Level 1
Level 1

Postby Luban on Fri Apr 13, 2012 5:59 pm

Tak to je divné. Jste si jist, zda máte verzi LXDE. ta obsahuje prostředí LDXE a nikoli gnome
http://blog.linuxmint.com/?p=1937
Nemáte verzi LMDE (Linux Mint Debian Edition) - ta obsahovala staré gnome2 a teď tam mohlo skočit v rámci aktualizací Gnome 3.
Ta obrazovka vypadá na Gnome3. Zkuste při přihlašování zvolit gnome classic.
Luban
Level 1
Level 1

Postby funnyman on Sat Apr 14, 2012 2:52 am

Pardon, omlouvám se, je to LMDE, já jsem si spletl zkratku.
Pokud zvolím gnome classic, získá to vzhled podobný starým ubuntu (starým - např. 10.4...), takový ten panel nahoře a dvě rozbalovací nabídky. Můžu dát screen pokud chcete.

Jak jsem psal, celý systém se rozhodil a je teď nepoužitelný - nejen že práce v pracovním prostředí je hrozná (vymýšleli to pro děti nebo nevím, jako by je nenapadlo, že to někdo bude také skutečně používat), ale nefungují ani různé olvadače a utility, které fungovaly. Nefunguje správně network manager (nepřipojuje mě k preferované síti), nefunguje gpointing-device-settings (je to thinkpad), nefunguje tiskárna - a to jsou věci, na které jsem narazil po deseti minutách. Nechci si ani domýšlet co všechno je špatně v útrobách systému. V tomhle stavu je to pro mě teď nepoužitelné. Pokud existuje možnost vrátit zpět předchozí stav, poraďte mi prosím, jak se to dělá.

Je pro mě nepochopitelné, pokud se vývojáři mintu snaží (snažili) o funkční systém v kterém bylo snadné cokoliv udělat (windowsáci kolikrát koukali :) ) a teď to takhle zmrší nepovedenou aktualizací. Ztratí takhle důvěru uživatelů, to si myslím že je v rámci linuxových distribucí ta nejzásadnější věc...
Mám tento víkend práci na cca 15 hodin a naštěstí mám druhý počítač, jinak bych teď byl odepsaný.

EDIT: napadá mě: <strike>co se stane, když smažu skryté složky z domovské složky? systém by si mohl vyrobit novou, správnou konfiguraci, ne..?</strike>
tak ne, to nepomáhá...
funnyman
Level 1
Level 1

Re: update LMDE a hrozné prostředí

Postby funnyman on Sun Apr 15, 2012 5:25 pm

vyřešeno, reinstaloval jsem systém. Nainstaloval jsem nejnovější verzi - RC, a vše funguje, jak má. Teď ještě zlepšit automatické aktualizace, aby člověka neděsili a nenutili ho nic mazat a znovu instalovat, a budu šťastný s přispívající uživatel.

Mimochodem cinnamon má v sobě jednu feauture, která mi velmi scházela - když člověk začal psát v menu do té vyhledávající kolonky, například chtěl spustit thunderbird a začal psát první písmena, poté, co v seznamu vyskočil kýžený program, nebylo možné zmačknout enter, ale vzít myš a najet na jeho ikonu a kliknout. Pokud člověk zmačknul enter, začalo to vyhledávat ony písmena, která člověk napsal do adresního řádku. v cinnamon je možné naťukat první tři písmena a odklepnout, práce se systémem je zas o něco rychlejší, uživatelé zas o něco spokojenější.
funnyman
Level 1
Level 1

Postby Luban on Tue Apr 17, 2012 2:42 am

LMDE jsem zkoušel. Konkrétně verzi s XFCE. Vzdal jsem to. Potřeboval jsem rychle použitelný systém a na mě tam bylo dost ruční práce (oproti verzím založeným na ubuntu). Nicméně je to asi po vyladění svižnější a navíc stále aktuální distro.
Používám disk s / a /home. V /home je nastavení programů (skryté soubory) a to většinou nemažu (nastavení v drtivé většině funguje i pro vyšší verze programů).
Luban
Level 1
Level 1

Postby pavi on Tue Apr 17, 2012 6:02 am

nenašla by se nějaká cesta jak ,,opravit" tento problém bez reinstalace systému ? To je pro mne velmi nepraktické. Děkuji
pavi
Level 1
Level 1

Postby Luban on Tue Apr 17, 2012 11:42 am

Máte stejný problém, jako kolega co zakládal téma?
Pokud ano, vyzkoušel jste při přihlášení gnome-classic?
Luban
Level 1
Level 1

Postby volani.webnode.cz on Wed Apr 18, 2012 9:18 am

Já měl dřív s LMDE (starší verze) problémy s updatem i při použíti pouze výchozích repozitářů (a to často jich používám hodně přidaných, chce mít hodně softwaru v nových verzích..).
Takže jsem prozatím debian editce vzdal dokud se nenaučím s bashem :)
Je škoda že nevychází mint/ubuntu založený na xfce.
volani.webnode.cz
Level 3
Level 3

Postby alena on Wed Apr 18, 2012 11:02 am

funnyman wrote:Zdravím, zřejmě neprozřetelně jsem odklikl mint update v LXDE a teď mám šílené černé prostředí bez původního mint menu a spousta věcí přestala fungovat. Poraďte mi prosím jak vrátím původní vzhled? s těmi ostatními problémy se poperu potom, ale v tomhle se prostě nedá pracovat...

Kde se něco takového odklikává? Nerad bych dopadl podobně :)
alena
Level 1
Level 1

Postby pavi on Sat Apr 21, 2012 9:45 am

ano mám stejný problém jako zakladatel toho tématu a ano zkoušel jsem i Gnome classic, ale přece jen bych raději používal předešlé prostředí
pavi
Level 1
Level 1

Postby Luban on Sat Apr 21, 2012 10:53 am

To je podle mě (ruku do ohně za to nedám) na reinstalaci. Přechod z vyšší verze prostředí na předchozí jsem nikdy nedělal.
Ale třeba někdo poradí (pokud ne, zkuste fórum v angličtině nebo forum.ubuntu.cz.
Luban
Level 1
Level 1

Postby alena on Sun Apr 22, 2012 8:08 am

Měl jsem podělaný fstab a v anglické sekci mi moc nepomohli. Teda vůbec; když si to teď zpětně, kdy vím, jak se to mělo řešit, čtu, tak mi dokonce ten člověk radil docela špatně (to si nestěžuju, lepší nějaká rada než žádná). Poslal jsem svůj problém i na ubuntuforums tečka org a během dvou hodin jsem měl po problémech. Zkus to tam.

viewtopic.php?f=46&t=100172&start=0
http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=1962560

Pořád se neoritentuju v Gnome, KDE, LXDE, Mate a podobně, nevím jestli je to prostředí, jestli to je trochu odlišná verze, jsem z toho magor. Když jsem instaloval Mint z dvdčka Mintu "Main edition (Gnome desktop)", ani KDE, ani LXD, používám MATE, hrozí mi něco podobného? Tedy že někdo prostředí upraví, vyvrhne a mně se to při prvním nabootování změní? Já jsem až na jednu jedinou věc (v main menu - alacarte nelze dělat změny, někdy se odškrtnuté položky dále zobrazují) spokojen a na žádnou případnou vyšší verzi přecházet nechci. Jak toho docílit?
alena
Level 1
Level 1

Postby funnyman on Mon Apr 23, 2012 4:14 am

Zdravím, já jsem to vyřešil reintstalací, naštěstí to u mintu nebolí tak, jako reinstalace windows...

Mám tedy nejnovější mint debian edition, ale stejně mám problém se vzhledem aplikace, libreoffice. Nějak se nechtějí přizpůsobit vzhledu systémového prostředí.
viz obrázky:

takhle to vypadá teď,
libre.png
libre.png (108.12 KiB) Viewed 1764 times

takhle bych chtěl, aby to vypadalo...
LibreOffice_3.3.png
LibreOffice_3.3.png (167.15 KiB) Viewed 1764 times

děkuji za radu
funnyman
Level 1
Level 1

Postby Luban on Mon Apr 23, 2012 4:30 pm

S tímto bohužel neporadím. Já jsem LMDE vzdal. Rolling updates distro je fajn, ale přináší jistá úskalí.
Navíc jsem dost zpohodlněný verzemi založenými na ubuntu.
Luban
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Return to Čeština (Czech)