Első bejegyzés

Hungarian Forum

Re: Első bejegyzés

Postby LordBB on Sat Apr 17, 2010 11:54 pm

donhalasz wrote:Sziasztok! Ki szeretném próbálni az Isadorát, de nem tudom, mi a különbség az egyes Mint változatok között. Mi a különbség a Main és az Universal kiadás között? Több helyen próbáltam megtalálni, de van ahol csak azt írják, hogy az egyik CD-méretű, míg a másik telepítője csak DVD-re fér rá. Az angol tudásom kevés, de nekem úgy tűnik nem csak ennyi a különbség. Le tudnátok írni pontosan, hogy miben jobb az egyik a másiknál (Main vs. Universal)? Mindkettő tud magyarul? Mivel 15 éve nincs TV-m, ezért otthon a szórakozás központja a számítógép, többek között filmeket is ezen nézünk. Melyik kiadás a legmegfelelőbb a multimédiás alkalmazásoknak? A válaszokat előre is köszönöm! Üdv: donhalasz

Nincs még Isadora, várni kell rá kb 1 hónapot.

Main Editions használj, mert ezt tervezték otthoni felhasználóknak, ebben vannak azok a cuccok amire neked, mint home usernek szükséged van. Mindkettőben van magyar nyelv, bár néhányan nem ezt írták (én próbáltam, és van).
LordBB
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Postby donhalasz on Mon Apr 19, 2010 12:42 am

Köszönöm! Megvárom a "csajszit", mert jelenleg Ubuntu 9.04-et használok és nem vagyok teljes mértékben elégedett a multimédiás képességeivel. A VLC például nem kezeli a dvd menüket, ha a menüben rákkantitok bármelyik menüpontra, azonnal kilép. Gyári és írott lemezeknél is ugyanez a hibajelenség. A Totem lejátszó kénye-kedve szerint produkál csak hangot, legtöbbször visszatér a némafilm korszakába. Bár lehet hogy csak én vagyok a béna és nem értek a kölünféle kiegészítőkhöz, kodekekhez vagy éppenséggel a Pulse Audió és az ALSA trükkjeihez. Ez van. Már nagyon kíváncsi vagyok Isadorára. Üdv!
donhalasz
Level 1
Level 1

Postby Shaxpeer on Sat Apr 24, 2010 1:26 am

javdyaba ! Köszi szépen, most lett időm végre ezt is kipróbálni. Egyelőre nem nagyon keresgéltem a repositorykban, de tetszik, hogy szebb is, mint az Ubi (mondjuk, szépségre nem adok, a windozban is leszedtem a háttérképeket is,inkább gyors legyen, mint szép), elé gyors is, és itt, ellentétben az Ubival, kapásból tudja az mp3-at játszani :D
Később még kipróbálom a melós adatbáziskezelőt, rá tudom-e venni, hogy működjön Wine-al. Ha sikerül, az lesz a csúcs. Azért már így is jó, tetszik. Még csak az asszonnyal van baj, nem fogja mexokni a Pidgint a messenger helyett - pedig ugyanaz, csak picit másképpen néz ki, nem olyan csicsás.
Na, minden jót mindenkinek, most leléptem.
Shaxpeer
Level 1
Level 1

Postby Shaxpeer on Thu May 06, 2010 6:58 pm

Kipróbáltam, és tényleg sokkal gyorsabb, meg jobb is, mint az Ubuntu.Hihetetlen, mit tud kihozni a gépből, ilyen gyorsat még nem is láttam. Még, persze, vannak kérdéseim, pl. ,hogy tudjam elérni,hogy lássa az NTFS partíciókat is, úgy értem,tudjak fájlokat átmásolni a windozos partíciókról a Linuxosra. A médialejátszók látják, de egyébként nem tudtam elérni semmit.
Shaxpeer
Level 1
Level 1

Postby szulti on Sun Jul 18, 2010 6:06 am

Üdv mindenki-net!

Én a Bianca óta kísérem figyelemmel a Mint fejlődését.
Használtam a Daryna-t kde-vel de aztán a kde elkezdett izmosodni és egyre kevésbé tetszett, így áttértem a gnome-ra de akkor inkább már Ubuntu-t használtam.
A Helena lxde-je miatt tértem vissza.
Nagyon megkedveltem az lxde-t és a Mint-ben láttam a legjobban bekonfigurálva.
Személyes integráció -A cél a titok- http://szemelyesintegracio.hu/
szulti
Level 1
Level 1

Postby szekelylevi on Tue Jan 11, 2011 12:44 pm

Latom hogy nagyon sokan vanak magyarok a forumban .
Nekem is tetszik a linux mint (Linux Mint 10.10 -et hasznalom)
nagyon tetszik a Gnomos verzio mert a KDE (a mostani verzio) nem
tetszik mar , azok a fura panelek csuful neznek ki,nallam
nagyon jol megy , a Conpiz tetszik a leg jobban .
sikerult meginditani egy nagyon jo Mmorpg-et (Savage2)
ami hibatlanul fut,megprobalom a wine alatt ha futna tisztan
az egesz jatekjaim akkor lemondok teljesen a windows-rol
mert mas egyeb (hang ,video,youtube klipek stb.)jobban mukodnek
mint windows alatt.
Sok sikert mindenkinek.
szekelylevi
Level 1
Level 1

Postby szulti on Sat Jan 22, 2011 1:47 am

Én nagy KDE-s voltam de a 4-es verziónál kiábrándultam belőle és áttértem a Gnome-ra, aztán Lxde-re.
A KDE widget-gadget megoldásai nagyon nem jöttek be.
szulti
Level 1
Level 1

Postby oxy76 on Thu Jun 16, 2011 1:11 am

Sziasztok!

Ez az en elso bejegyzesem. Bocsi az eekezetek hiaanyaaeert :) Nem vagyok kezdo a Linuxban, idaig tobb disztrot is probaltam, de csak most keltette fel az erdeklodesemet a Mint Debian (64 bites) valtozata. Tegnap probalkoztam eloszor a telepitessel, de elsore problemak akadtak a particioimmal. Van beloluk kb. 10 darab es mivel az elmult idoben kb. 5 kulonbozo disztrot vegigprobaltam, eleg nagy a kaosz kozottuk. A gparted kijelentette, hogy a diszkem egy nagy "unallocated space" :D Ez termeszetesen nem igaz, igy utana neztem picit a neten. Olyankor allit ilyesmit, mikor az "extended" (bovitett?) particiok keverednek a "primary" (alap?) particiokkal. Altalaban sda1-tol sad5-ig van az alap (ha jol tudom) es nekem bizony beekelodott az sda2 es sda3 koze az sda6.
Ezt letorolve mar nem problemazott a gparted. Sajnos tobb idom nem volt tegnap, igy ma fogom folytatni a telepitest. Elso ranezesre nagyon tetszik a Mint, latszik, hogy gondoltak a reszletekre is. Jelenleg van meg Mandrivam (2010-es, az is szep) meg Mageia-m, de ott csunyak a fontok, nalam eleg lassu KDE-vel es allandoan problemazik a grafikus kartya is. Folyt. kov.
oxy76
Level 1
Level 1

Postby camouflage on Fri Jun 24, 2011 1:49 pm

Várom a folytatást :)
Magam is hasonló bocskorban járok (bár már kezdek leszokni a disztró-tesztelésről).
camouflage
Level 1
Level 1

Postby oxy76 on Wed Jul 06, 2011 7:25 am

Nos, bar kicsit hosszabb kihagyas utan, de ujra itt vagyok :) Szoval, a telepites siman ment, restart utan a rendszer leszedett kb. 1300 darab uj csomagot (frissitest), ekkor neztem utana, mi is az a "rolling distribution" tulajdonkeppen. Azota is naponta - 2 naponta vannak frissitesek. Engem nem zavar, sot szeretem, ha mindenbol a legfrissebb valtozat van font. Tetszett, hogy az ATI kartyamat elsore belotte es nem kellett bajlodnom a Flash-ekkel sem a Firefox-ban (pedig 64-bites rendszeren ez rendszerint problemat jelent).
Gnome-ot hasznalok (mert a KDE-vel rosszak a tapasztalataim Ubuntu 11.x alatt: lepten-nyomon lefagy) es idaig semmi problema nem volt :D
oxy76
Level 1
Level 1

Postby szulti on Mon Nov 28, 2011 9:53 am

Linux Mint LXDE-t használok de van most két szimpatikus project, mindkettő egy nagyobb asztali környezet leágaztatása.
Az egyik a TDE, ez a KDE 3.5-öt, a másik a MATE, ami a GNOME 2-őt tartja karban.
-http://www.trinitydesktop.org
-http://matsusoft.com / http://matsusoft.com.ar/projects/mate
A MATE nekem még nagyon kiforratlannak tűnik (ami nem baj, hiszen egy zsír új kezdeményezés) de a TDE nagyon tetszik, legközelebbi rendszerfrissítés (akkor szoktam vandálni ilyenekkel) előtt kipróbálom.
szulti
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Previous

Return to Magyar (Hungarian)