Wine Telepítése?

Hungarian Forum

Wine Telepítése?

Postby rofe on Fri Dec 11, 2009 3:05 pm

Sziasztok!
Szeretném megtudni hogyan lehet helyesen feltelepíteni a Wine programot és konfigurálni és windowsos játékokat a fiamnak szeretnék felrakni a progiba? :?: :) :)
rofe
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Re: Wine Telepítése?

Postby LordBB on Sat Dec 12, 2009 1:21 pm

rofe wrote:Sziasztok!
Szeretném megtudni hogyan lehet helyesen feltelepíteni a Wine programot és konfigurálni és windowsos játékokat a fiamnak szeretnék felrakni a progiba? :?: :) :)

Szoftverkezelő (mintInstall), ott ki keress rá erre: Wine Doors. Jobb oldalt, középen "Telepítés", majd felül "Alkalmaz". Várd ki a csomagfájlok letöltését és telepítését türelemmel, majd indítsd el a Menu/Minden alkalmazás/Wine/Wine-Doors - t. Ha nem jelenne meg azonnal a Menuben, akkor indítsd újra a gépet, és ott lesz ;)

Ha a listán szereplő programok között nincs az, amire szükség van, akkor simán futtasd az adott telepítő exét, ami alapból Winehoz van társítva. A telepített Windowsos program a telepítés után meg fog jelenni a Menuben.
LordBB
Level 1
Level 1

Postby jmedvegy on Sun Aug 01, 2010 6:00 pm

Üdvözletem mindenkinek!

Linux-ban zöldfülűnek számítok, de lassan két hete megszerettem a Mint-et és felraktam egy gépre. Lehet, hogy ebből adódóan a kérdés is elemi lesz.
Tud-e valaki arra megoldást, amikor a Win-es program a regisztrációs file-ban is eszközöl változásokat, és mert WinXX neincs telepítve, eleve halálra ítélt a dolog? Bemásolva egy valamilyen más gép regedit-jét nem fog-e összeakadni a gépem? Van-e ebben tapasztalata ?

Egy linuxban zöldfülű :D
jmedvegy
Level 1
Level 1

Postby szulti on Sun Dec 12, 2010 6:02 pm

Látom nem nagyon él a fórum de a szándék a fontos :-)

Nemrég találtam rá a Wine egy módosított változatára a Play On Linux-ra: http://www.playonlinux.com/en/
Kolosszális!
Be van konfigurálva, néhány program telepítésére elő is van készítve, amiket a POL-ból lehet is telepíteni.
Személyes integráció -A cél a titok- http://szemelyesintegracio.hu/
szulti
Level 1
Level 1

Return to Magyar (Hungarian)