دیکشنری در اوبونتو Goldendict

Moderator: zohall

دیکشنری در اوبونتو Goldendict

Postby zohall on Sat Aug 27, 2011 2:59 am

یکی از بهترین دیکشنری ها در اوبونتو GoldenDict است که برای نصب این برنامه می‌توانید از Ubuntu Software Center استفاده نمایید.
بزرگترین مزیت این دیکشنری نسبت به سایر دیکشنری ها استفاده از واژه نامه‌های (Glossary) بابیلون یا همان فایل‌های bgl معروف در آن می باشد.
بدین منظور ابتدا پوشه ای در Home Folder ایجاد نموده و فایل‌های bgl را در آن کپی کنید سپس برنامه را اجرا کرده و از منوی Edit بر روی Dictionaries کلیک کنید و در پنجره باز شده از تب Files روی دکمه Add کلیک کرده و در پنجره جدید پوشه حاوی فایل‌های bgl را انتخاب کنید تا واژه نامه‌ها به دیکشنری اضافه شوند.
تا جایی که من با این برنامه کار کردم مشکل نمایش فونت‌های فارسی وجود نداشته و به راحتی می‌توانید به هر تعداد دلخواه واژه نامه انگلیسی به فارسی و یا بالعکس را اضافه نمایید.

( من در مطالب قدیمی دیکشنری Stardict رو معرفی کردم ولی مشکلی که پیش اومد این بود که مخازنی که واسه دانلود گذاشته بودم از بین رفتن , امیدوارم با این دیکشنری مشکلی نداشته باشین , این نطلب رو از یک سایت دیگه برداشتم در زیر دکر کردم)
امیدوارم آقا بابک من رو ببخشه
نوشته شده توسط بابک ریزخراتی
Image
بابک ریزخراتی هستم متولد ۱۳۶۰ و ساکن تهران. در دانشگاه در رشته نرم افزار کامپیوتر تحصیل کرده و در زمینه مدیریت شبکه های کامپیوتری تجربه کار دارم. بیش از دو سال است که با اوبونتو و نرم افزار های اوپن سورس کار می کنم.
http://www.babakrizkharati.ir
myvirtualhouse@babakrizkharati.ir

No related posts.
zohall
Level 3
Level 3

Linux Mint is funded by ads and donations.

Return to Farsi