Witam w Linux Mint!

Polish Forum

Witam w Linux Mint!

Postby xav on Thu Aug 09, 2007 9:43 am

Witajcie w polskim wątku Linux Mint! :lol:

Parę informacji dla początkujących
Linux Mint to dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux oparta o inną, prostą w obsłudze i zaawansowaną dystrybucję Ubuntu (http://www.ubuntu.pl). Mint zawiera wszystko co będzie Ci potrzebne by w pełni korzystać z możliwości Twojego komputera, internetu, a także by w pełni wykorzystać system Linux. W przeciwieństwie do Ubuntu i wielu innych dostępnych dystrybucji zawiera już wszystko co potrzebne, by korzystać z multimediów (kodeki, Java), a także stara się zapewnić działanie większości sprzętu komputerowego bez potrzeby doinstalowywania jakichkolwiek sterowników.
Najświeższą wersją Linux Mint jest obecnie 3.0 (Cassandra), która domyślnie działa w środowisku graficznym GNOME. Dostępne są jednak także wersje rozwijane przez społeczność Linux Mint oparte o KDE i Xfce. GNOME jest bardzo stabilnym i prostym środowiskiem. KDE określane jest jako najbardziej podobne do Windowsa, posiada wiele narzędzi konfiguracyjnych. Xfce polecane jest użytkownikom starszych komputerów. Zrzuty ekranów z poszczególnych edycji Linux Mint dostępne są na stronie http://www.linuxmint.com/screenshots.html.

Polonizacja systemu
Każda z edycji jest w pełni spolonizowana. Po instalacji wersji z GNOME wystarczy wejść w System -> Administration -> Languages i wybrać język polski. Wszystkie pakiety polonizacyjne zostaną zainstalowane automatycznie. W KDE w menu należy wybrać System settings, potem zakładkę Regional & Availability a następnie dodać (Add) język polski.

Kilka słów ode mnie
Używam Linux Mint od niedawna i wiem, że wiele osób z Polski także. Mint szybuje w rankingach popularności i myślę, że dzięki prostocie obsługi i braku potrzeby instalacji dodatkowych pakietów przyciągnie także wielu nowych polskich użytkowników. Nasz kawałek forum Linux Mint jest jeszcze malutki, ale mam nadzieję, że wkrótce szybko się rozrośnie.
Pozdrawiam i zachęcam do używania Linux Mint!
xav :P
xav
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Postby donkey.pepe on Tue Aug 21, 2007 3:24 pm

Miło wymienić się pozdrowieniami z rodakami w ojczystym jezyku więc pozdrowienia ze Wrześni.

ps. Pozdrowienia to taka prosta i sympatyczna forma kontaktu. Paradoksem jest to, że tego nie robimy lub robimy to za rzadko...
BURNING MAN - maybe one day...
donkey.pepe
Level 1
Level 1

Postby sirmacik on Fri Oct 05, 2007 1:41 pm

Pozdrowienia z Warszawy... Może by tak spróbować rozkręcić jakieś odrębne polskie forum tej dystrybucji?
sirmacik
Level 1
Level 1

Re: Witam w Linux Mint!

Postby kotik on Tue Nov 20, 2007 4:11 am

Witam,
pozdrówka z wawy ;]
a co do rozkręcenia to myślę, że nie potrwa to długo... mint jest tak userfriendly, że mogągo z powodzeniem opanować nawet takie nooby jak ja ;]
kotik
Level 1
Level 1

Postby Jarek Stelmach on Tue Nov 20, 2007 1:14 pm

Od momentu jak mam MINT-a skonczyły się wszelkie problemy, czy to z kartą graf. czy to z siecią jest świetny i to nawet w tej chwili nie zastępuje mi wina ale jest jedynym sys.
Jarek Stelmach

Postby Andrzej on Tue Dec 04, 2007 3:57 pm

Witam wszystkich,
Jestem Andrzej Z Bytomia.
Używam Linuxa Mint od wersji Bea i u ważam go za dopracowaną i przemyślaną dystrybucję Linuxa (używam również komercyjnych dystrybucji Mandrivy) .
Najlepszą i najstabilniejszą wersją jest Bianca i chyba z tego względu będzie najdłużej wspierana.
Jestem z Minta bardzo zadowolony.
Jako, że jest to klon Ubuntu, od wersji Ubuntu 7.04, czyli od Cassandry, pojawił się problem z instalowaniem go na komputerach posiadających dwa napędy optyczne. Nie napiszę teraz komunikatu błędu jaki sie pojawia (dotyczy tty czyli podobno konsoli). Problem był przedstwiany równiez na forach międzynarodowych.
System uruchamia się i instaluje po odłączeniu jednego z napędów, jednakże po ponownym podłączeniu tego napędu system go "nie widzi" i uruchamia się bardzo długo.
Dzisiaj próbowałem zainstalować Darenę na komputerze kolegi, na którym jest zainstalowany Windows Vista.
Nie wiadomo z jakich względów w ogóle nie Linux Mint nie chciał "wystartować" nawet jako "live".
Mam jeszcze jedno pytanie. Posiadam w komputerze kartę TV. Do Linuxa Minta Dareny doinstalowałem Skype 2.0 z możliwością transmisji wideo. Niestety pojawił się konflikt pomiędzy kartą TV i skypem i zamiast obrazu rozmówcy widziałem obraz z telewizora. Jak pozbyć sie tego blędu? (może to dlatego, nie mam jeszcze w moim komputerze kamery?
Pozdrawiam. Andrzej
P.S. Z góry przepraszam za błędy i nieścisłości ale nie jestem informatykiem.
Andrzej

Postby Corvax on Fri Jan 04, 2008 5:15 pm

CK pozdrawia ^^ a ściśle Świętokrzyskie.....
Na Minta wpadłem przez przypadek i z ciekawości ....po prostu po zmianie płyty głównej mój Ubuntu przestał się oddzywac :mrgreen: i zamiast meczyc sie z naprawianiem postanowiłem sprawdzić Minta i go zainstalowałem ~~
problemów prawie żadnych tzn proste jakieś tam dylematy typu przejęcie kont z ubuntu czy uruchomienie neostrady nic co sprawiało by wiele problemów...no żeby jeszcze drukarka mi działała :D (Canon) . A i ten problem z Live CD tez miałem że się zawieszał nie wiem dlaczego tak się działo , w każdym bądź razie za którymś razem poszło <cud> (może dlatego że jest opcja <<bezpieczny tryb>>) a i przydał by się test płyty Live CD ^^
Jak na razie Mint sprawuje się całkiem nieźle wydaje się być szybszy od Ubuntu i bardziej zoptymalizowany, ma specyficzny styl który bardziej mi odpowiada nisz Afrykański Ubuntu :P....... no i ta świeżość ;) w przyszłości zamierzam wybadać jak sprawuję sie Mint z XFCE KDE etc. <innymi środowiskami> i porównać do podobnych stworzonych dla Ubuntu . Cieszy mnie też ze Mint bardziej <<spogląda>> w stronę Debiana niż Ubuntu, i mam nadzieje że ta tendencja się utrzyma w kolejnych wydaniach 8)
Corvax
Level 1
Level 1

Postby qdia on Mon Jan 14, 2008 9:15 am

Witam Użytkowników!

Mint jest oim pierwszym Linuksem, który mam zainstalowany na twardzielu. Oprócz tego mam jeszcze XPka i Vistę do wyboru. Mint mnie tak zauroczył, że gdyby nie trudność (po mojej stronie) z zainstalowaniem sterowników i oprogramowania do drukarki CANON to już dawno zostawiłbym tylko linuksa!!!

Pozdrawiam!!!
qdia
Level 1
Level 1

Postby tomq1988 on Wed Jan 16, 2008 6:10 am

Ja mialem mandriva, potem ubuntu, a dopiero mint spelnil moje oczekiwania.. Super system !!
tomq1988

Postby lukaskm on Mon Jan 21, 2008 1:44 pm

Witam !!! Uzywam LinuxMint Daryna od 2 dni na laptopie Acer Aspire 5612WLMi jestem super zadowolony, wszysko sie zaintsalowalo bez problemu.Probowalem wczesniej Mandrive 2007, 2007.1 2008 ale LinuxMint spelnia dopiero moje oczekiwania :D POZDRAWIAM !!!
lukaskm
Level 1
Level 1

Postby leito on Sat Feb 02, 2008 8:39 pm

Witam.
Zainstalowałem Celene lecz gdy zainstaluje jakikolwiek program lub cokolwiek to w menu ono nie widnieje:( Proszę o pomoc na gg:6050638
leito

Postby LINUX_MEN on Mon Apr 07, 2008 11:35 am

POSIADAM LINUX MINT DARYNA I UWAZAM IZ JEST JAK DOTAD NAJLEPSZA DYSTRYBUCJA Z POD ZNAKU LINUXA , POZA TYM NAWET LAJIK SOBIE PORADZI Z KONFIGURACJA DO WLASNYCH POTRZEB CO CIEKAWE INSTALACJA DODATKOWEGO OPROGRAMOWANIA ZE STRON TEZ NIE SPRAWIA PROBLEMOW , NAPRAWDE GODNA WERSJA DO ZASTAPIENIA WINDOWSA , JA JUZ TO ZROBILEM I JESTEM OGROMNIE ZADOWOLONY :D
LINUX_MEN

Postby cycu on Sat Apr 26, 2008 8:52 pm

Witam i pozdrawiam:)

Ja minta dopiero co zainstalowalem bo posypalo mi sie ubuntu, ale to uroki wersji testowych:P. Na pierwszy rzut oka to wydaje mi sie gutsy z designem z suse i panelem sterowania na wzor Yast2 no ale moze sie myle;] zobaczymy co to potrafi ale dopiero jak zmienie ten paskudny styl gnoma (znaczy ten ala slab z suse na standardowe 2 paski gora+dol:))
cycu

Postby Karolinah on Sun Apr 04, 2010 5:47 am

Witam wszystkich! I ja się przyłączę do polskiego forum :-) Z niecierpliwością czekam na polski remix Isadory, choć jeszcze z 2 miesiące do tego czasu minie.
Karolinah
Level 1
Level 1

Postby mati75 on Sat Apr 10, 2010 2:15 pm

Jedynym aktywnym Polakiem jestem ja :)
Image
mati75
Level 2
Level 2

Postby sir_lucjan on Sat Apr 10, 2010 2:26 pm

Teraz nie jesteś sam, mati75 :)

Jedyną afiliowaną stroną poświęconą Linux Mint jest

www.linuxmint.pl

Linux Mint Polska
Toshiba Satellite C660-1QC || Linux Register User: #536661
Debian Sid / MATE 1.4 & Arch Linux / Xfce 4.10
sir_lucjan
Level 1
Level 1

Postby gmiazreclian on Sun Jun 20, 2010 7:05 am

Ja również, witam i serdecznie pozdrawiam :-D .
Без труда не выловишь и рыбку из пруда.
gmiazreclian
Level 1
Level 1

Postby mati75 on Thu Jun 24, 2010 5:05 am

O, jest nas co raz więcej :D
Image
mati75
Level 2
Level 2

Postby luk3z on Mon Sep 20, 2010 10:56 am

mati75 wrote:O, jest nas co raz więcej :D

Trudno się nie zgodzić...
I'm just wonderig what happening on the Wall Street in NY now...
Maybe it is a big traffic now or someone occupying it ?
luk3z
Level 1
Level 1

Postby Silicon pancake on Thu Dec 09, 2010 6:48 pm

To mój pierwszy post, więc chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. Podobnie jak przedmówcy - liczę na rozwój forum w języku polskim. Moja przygoda z Mint'em zaczęła się od "szóstki". Kolejne dystrybucje zdają się być coraz lepsze, choć sprzęt na którym przyszło im pracować nie należy do hitów sezonu :wink:

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Silikonowy naleśnik z Warszawy.
Silicon pancake
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Next

Return to Polish