Ati ekran kartı

Turkish Forum

Ati ekran kartı

Postby cereal1988 on Sat Mar 22, 2014 7:06 am

Selamın Aleykum arkadaşlar ben linux kuralı daha 1 gün olmadı ve daha önce linux kullanmadım linux mint "petra" mate 64 bit sürümünü yükledim ekran kartım ati radeon hd 5500 ilk olarak format dan sonra ekran kartı yüklemek istedim ve ati sitesinden linux ekran kartı dosyasını indirdim fakat yükleyemedim google den aradim youtube den video sunu izledim bu siteyide araştırdım fakat yapılanları gösterilenleri yapamadım en uç birim ile yüklemeye çalısışırken hata aldım hatayıda upload ettim sizlerde bakıp bana yol gösterirmisiniz ve linux mint i daha iyi nasıl kullanabilirim performans ve programlar bakımından ne önerirmisiniz...
Attachments
EkranGoruntusu2.jpeg
cereal1988
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Re: Ati ekran kartı

Postby kelebek333 on Sun Mar 23, 2014 8:11 am

Aleyküm Selam @cereal1988

Önce aşağıdaki komut ile build-essential paketini kurun.

Code: Select all
sudo apt-get install build-essential

Sisteminiz 64 bir olduğu için aşağıdaki komut ile lib32gcc1 paketini kurunuz. (Paylaştığınız resimden sisteminizin 64 bit olduğu anlaşılıyor.)

sudo apt-get install lib32gcc1

Sonra .run uzantılı sürücü ikili (binary) dosyasını kullanıcı ev dizinine (home) kopyalayınız/taşıyınız.

Aşağıdaki komutlar ile sürücü kurulumuna başlayabilirsiniz. (Komutun sonundaki * (yıldız) işaretini atlamayın)

chmod +x amd-catalyst*
sudo sh amd-catalyst*

Kurulum sonunda aşağıdaki komut ile xorg.conf yapılandırma dosyasını oluşturup sistemi yeniden başlatınız.

sudo aticonfig --initial -f
kelebek333
Level 1
Level 1

Return to Türkçe (Turkish)