Slicnost izmedju Linux Mint i Knoppix

Bosnian-Croatian-Serbian Forum

Slicnost izmedju Linux Mint i Knoppix

Postby spezia on Wed May 23, 2007 1:20 pm

Zanima me slicnost izmedju ova dva sistema u podesavanju interneta,stampaca,instalacije programa...
Zbog sledece knjige koju bih kupio:
Imam instaliran Linux Mint koji se bazira na Ubuntu verziji..Posto zelim vise da naucim o Linuxu i radu sa njim,pokusao sam da nadjem odgovarajucu literaturu.
Naisao sam na jednu knjigu " Prelazak na linux,zbogom Windowsu " izdanje 2006.
Knjiga je puna saveta i podesavanja,bar na prvi pogled.Zanima me ko je citao ovu knjigu,da li je dobro objasnjena,utisci i DA LI MOGU DA JE KORISTIM (podesavanja koja su objasnjena),ZA LINUX MINT(UBUNTU 6.10),jer ona uglavnom pojasnjava za KNOPPIX (koji je valjda isto Debian distribucija),koji je dat na prateci CD !!!
Tamo pise

"Ova knjiga nije namenjena iskusnim korisnicima!"
Ja sam skroz neiskusan ali bih takodje zeleo vise da saznam,a ne samo za kucnu upotrebu-tipa gledaj film,pusti muziku..Ali posto sam pocetnik mozda bi i ovo dobro doslo??

http://www.kombib.co.yu/knjiga.php?kid=321&o=10 -> vise o knjizi.
Za to ko je koristio neka stavi komentar
spezia
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Postby NiksaVel on Wed May 23, 2007 3:53 pm

nisu bas identicni ali je srz ista... ako naucis raditi s jednim snaci ces se i s drugim...

osnovna razllika je naravno sto je knippix liveCD distribucija... zamisljen je da radi sa CDa i nema opcije instalacije na HDD (iako je i to izvedivo... no besmisleno) dok se mint moze digniti kao liveCD i koristiti, ali ces imati tamo i ikonicu install to HDD :)

Vecina programa je slicna....

Kao desktop manager Knoppix koristi KDE dok je Mint po defaultu Gnome - ali ima i Bianca KDE release. A i mozes uvjek KDE naknadno instalirati...

Gnome je bolji za pocetnike jer je jednostavniji i ima puno manje opcija i komandi...
Windows is extremely fast after a fresh install. If you want to make it stay that way: - don't use it.
-Clem
NiksaVel
Level 5
Level 5

Postby scorp123 on Wed May 23, 2007 5:29 pm

Plus: i Mint i Knoppix baziraju na "Debian Linux", kao i Ubuntu. Ako naucis jedan, znati ces i drugi ....

(maaaan, typing those short sentences took me ages + the spelling and grammar are killing me ... Holy cow. :D .... )
scorp123
Level 8
Level 8

Postby spezia on Tue May 29, 2007 11:23 am

Hvala ljudi na odgovorima..nista dok ne probam :wink:
spezia
Level 1
Level 1

Postby spezia on Mon Jun 04, 2007 10:25 am

Evo par fotografija iz ove knjige,sigurno ce posluziti nekom...Rec je o KDE okruzenju izgleda..Da li moze dodatni komentar sada o knjizi kada imate ovaj mali uvid..Meni se cini da je drugo okruzenje i da mi nece koristiti za Mint

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
spezia
Level 1
Level 1

Postby scorp123 on Mon Jun 04, 2007 12:07 pm

To nije ni vazno toliko ... najbolje bi tebi bilo da citas nesto o "Debian" Linux-u. Ako znas "Debian" onda i znas sve distribucije koje baziraju na njemu (Ubuntu, Knoppix, Kanotix, ... itd. )

Debian je Debian. Iste komande svuda, na primjer "apt-get install amarok" itd. Absolutno ista stvar. Sve ostalo je samo kosmetika. Naucis "Debian" naucio si i "Knoppix", i "Mint", i "Ubuntu", i sve ostale distribucije koje baziraju na njemu.
scorp123
Level 8
Level 8

Return to Srpskohrvatski (Bosnian-Croatian-Serbian)