Problem sa /var/log ...

Bosnian-Croatian-Serbian Forum

Problem sa /var/log ...

Postby aleksandar1986 on Thu Sep 16, 2010 6:11 am

Ćao svima!
Pre mesec dana sam instalirao Linux Mint 9 (Isadora 32-bit) na moj stoni računar i mogu vam reći da sam prezadovoljan. Pre toga sam koristio razne Lin distr (od Slackwar-a do Ubuntu-a) i sa svakom bio podjednako zadovoljan i razočaran.
Razlog (problem) zbog kojeg vam se obraćam jeste sledeći.
Nakon par dana od instalacije / particija (oko 18 GB) je počela da se misteriozno puni, odnosno posle sveže instalacije i programa koje sam dodatno instalirao ostalo je 13GB slobodnog prostora. Posle 3-4 dana uočio sam da je na / particiji ostalo slobodno svega 5GB?! Malo sam pročačkao i uvideo da je folder /var/log prepun fajlova od 300MB pa do čak i 1GB. Instalirao sam BleachBit 0.8.0 misleći da će mi on očistiti hdd od nepotrebnih stvari, međutim folder /var/log je i dalje bio pun. Pretražio sam internet (forume) i video da nisam jedini koji ima taj problem. Obrisao sam fajlove u /var/log (alt-f2 => gksudo nautilus) i vratio sam slobodan prostor na 12 GB. Međutim svakoga dana taj folder se i dalje puni i "raste". Interesuje me da li postoji način da to zaustavim?
Hvala.
aleksandar1986
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Return to Srpskohrvatski (Bosnian-Croatian-Serbian)