Linux Mint obdanište

Bosnian-Croatian-Serbian Forum

Linux Mint obdanište

Postby modran on Tue Sep 21, 2010 2:21 am

Tema u kojoj bi trebalo pomoći ljudima tj. korisnicima Linux Mint OS koji se prvi put susreću sa ovim OS.Za početak mene zanim način postavljanja aplikacija kod Linux Mint OS?
Image
Image
modran
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Re: Linux Mint obdanište

Postby inktitan on Wed Sep 22, 2010 3:19 am

Сам ћеш покушати да вам помогне да користите Гоогле Транслате. Ја само говорим енглески па будите стрпљиви са мном ако сам погрешно разумети. Да ли желите да знате како да додате апликације на Линук Минт? То се ради преко Синаптиц менаџера софтвера, или у терминалу са судо апт-гет инсталл. Ово су само уобичајене начине постоје и други. Уколико сте заинтересовани за креирање апликација које можете да покушате геани. Геани је ИДЕ. Ја ћу овај пост испод на енглеском језику тако да имате другу референтну тачку. Неке од команди треба да буде откуцан како сам њих и нисам сигуран како ће то бити преведен. Ако нисам одговарати на ваша питања ћу покушати поново. Надам се да сам био од помоћи.

I wilt try to help you using Google Translate. I only speak English so be patient with me if I misunderstand. Do you want to know how to add applications to Linux Mint? This is done through the Synaptic Package Manager, the Software Manager or in the terminal with sudo apt-get install. These are just the common ways there are others. If you are interested in creating applications you can try geany. Geany is a IDE. I will post this bellow in English so you have a second point of reference. Some of the commands need to be typed how I have them and I am not sure how this will be translated. If I did not answer your questions I will try again. I hope I have been helpful.
Proud hugger of Penguins.
Pentium D 2.8Ghz, 3 GB RAM, 1 GB Nvidia GT 240, Linux Mint Debian
“...not the strongest...survives, nor the most intelligent... It is...the [one] most adaptable to change.”~C.D.
Please do not post new topics in [solved] topics
inktitan
Level 5
Level 5

Postby modran on Wed Sep 22, 2010 2:14 pm

Hvala,bilo je od pomoci.Potrebno je otici na file,pa na Read Markings i odaberete paket.Dalje je manje vise jasno.
Evo jedne dobre adrese za preuzimanje linux aplikacija u portable verziji:
http://portablelinuxapps.org
U sustini treba uciti ali da bi malo stvar ubrzali da nastavimo sa pitanjima:
Kako mijenjati tastaturu na srpski,tacnije na cirilicu :?:
Hvala unaprijed. :wink:
Thanks, it was of no use.
Image
Image
modran
Level 1
Level 1

Postby inktitan on Wed Sep 22, 2010 5:47 pm

Да ли сте триед ће сеттинс => тастатури => распоред, а затим притисните дугме Адд и изаберите цхарецтерс тражите? Опет желим да се извиним за мој лош превод. Надам се да могу бити од неке помоћи.
“...not the strongest...survives, nor the most intelligent... It is...the [one] most adaptable to change.”~C.D.
inktitan
Level 5
Level 5

Postby modran on Thu Sep 23, 2010 6:21 am

Хвала било је од користи.Ево детаљнијег појашњења.Идите на "мени" na na Keyboard" и у искачућем прозору додате жељене распореде на тастатури.Следећи потез је "примјени на сиситем" и то је то.
Толико следеће питање следи при првој потешкоћи у примјени Линукс Минт ОС.За сада сам више него задовољан. :wink:
Image
Image
modran
Level 1
Level 1

Postby inktitan on Thu Sep 23, 2010 10:56 am

Драго ми је да чујем да сте задовољни. Гоогле Транслате програм није превести све ваше Последња порука. Ако сте имали још једно питање молим вас поставите га поново, али можда је реч другачије мало. Извињавам се због непријатности. Хвала.
inktitan
Level 5
Level 5

Postby modran on Thu Sep 23, 2010 1:09 pm

Па искрено ја сам од увек имао жељу да радим на ОС Линукс и тек са појавом Линукс Минта та жеља ми се и остварила.Ја сам тек десетак дана у линукс свијету.Основни рад на рачунарима ми је познат па стога и рад на Линук Минт ОС није апсолутна непознаница али сам прелазак са Виндовс ОС је изазов и нешта ново.Када ја наиђем на проблем ја ћу у овом посту поставити питање.Та питања ће вјероватно долазити сама по себи како будем радио на Линукс Минт ОС. :wink:
Image
Image
modran
Level 1
Level 1

Postby inktitan on Thu Sep 23, 2010 1:17 pm

Сретно и надам се да ћете уживати у њој. Нисам званични Линук Минт-администратор. Дакле, за више техничких питања су на располагању. Линук Минт је лак за коришћење и ускоро ће бити веома вешт у његовом коришћењу. Ја само користим Ковница за нешто више од месец дана и ја лакше од Виндовса понекад. Па срећно. Добро дошли у Линук и јавите ми ако имате било каквих још питања. :D
inktitan
Level 5
Level 5

Postby modran on Tue Oct 26, 2010 8:04 am

Just write the Linux Mint 9 Although I had intended to replace with Ubuntu and I deleted it again, I returned it because it is installed only where I told him not where he wants! First prednost.Za other hates me now that I write, but I am interested if anyone knows a solution to the problem with Skype. In fact, I istalirao Skype and everything works except that my picture on kamerica upside down! Does anyone know how to turn images on Mint? That is not integrated kamerica not be a problem. I'd just set up wrong, but now I have no idea what to do. HELP!
More:
http://www.face2game.com/index.php?topic=25.msg58;boardseen#new
Image
Image
modran
Level 1
Level 1

Postby inktitan on Tue Oct 26, 2010 5:51 pm

Hello, It would be best if you were to post a new topic for this new problem. I am not sure how to fix this and you will receive more attention for it if you post a separate topic.
inktitan
Level 5
Level 5

Postby modran on Wed Oct 27, 2010 6:34 am

Honestly I do not have this problem, but a forum member F2G.On a detailed description of your problem in thread: Linux Mint-zašto.Dole theme is the link!
http://www.face2game.com/index.php?topic=25.msg78;boardseen#new
Наиме, исталирао сам скајп и све ради изузев што ми је слика на камерици наопако! Да ли неко зна како се окреће слика на Минту? Да није интегрисана камерица не би било проблема. Само бих је поставио наопако, али овако немам идеју шта да радим. ПОМОЋ!

Превод:
His text:
In fact, I istalirao Skype and everything works except that my picture on kamerica upside down! Does anyone know how to turn images on Mint? That is not integrated kamerica not be a problem. I'd just set up wrong, but now I have no idea what to do. HELP!
Image
Image
modran
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Return to Srpskohrvatski (Bosnian-Croatian-Serbian)