Budoucí české stránky linuxmintu

Czech forums

Moderator: KOLEGA

Jaký CMS na web?

WordPress
13
65%
Joomla
2
10%
Drupal
1
5%
Jiný (dej reply)
4
20%

Total votes : 20

Budoucí české stránky linuxmintu

Postby majsterkoo on Sun Apr 08, 2012 6:13 pm

Zdravím všechny Minťáky. V prvné řádě bych chtěl poděkovat uživateli rpet za poskytnutí hostingu a domény.

Tak a teď ta druhá věc. České stránky linuxmintu mají adresu linux-mint.cz, zatím jsou ale prázdné. V první řadě bude potřeba vybrat na jakém CMS tento web pojede. Já osobně jsem pro WordPress, ovšem, jelikož já netvořím celou komunitu, tak to nechám i na Vás, k tomu ta anketa (předem upozorňuji, že s ostatními CMS nemám zkušenosti a těm, kterým na tom nezáleží bych doporučil nezúčastňovat se ankety). Posléze bych vybral nějakou šablonu, pokud je mezi námi nějaký programátor šablon, tak by mohl minťáckou šablonu napsat a nakreslit, vůbec by mi to nevadilo :lol: .

Fajn, takže dám reply i na ubuntu forum, aby minťáci používající ubuntu forum o tomto věděli. Až bude vše nachystané, přeloží se základ z linuxmint.com a doplníme web o důležité informace. Určitě bych udělal forum (phpBB?), minimálně na domluvu nějakých akcí nebo tak něco a wiki co se týče výhradně minťáckých vychytávek, jinak odkazovat na ubuntí wiki (pro začátek). No, zbytek dohodneme později. Určitě by nebylo špatné, kdyby se ta část, která se chce toho všeho zúčastnit a přidat ruku k dílu domluvila na nějakém způsobu, jak mezi sebou rychle komunikovat. Že by jsme si dali někdy "sraz" např. na SKYPE a pořešili to tam podrobněji.

Pokud jsem na něco zapoměl (už skoro spím, takže...), tak se klidně zeptejte. Snad je tahle stručná zpráva dostatečná... určitě bych se domluvil na nějaký ten kacálovský srazík, kde si ujasníme více věcí...
majsterkoo
Level 2
Level 2

Linux Mint is funded by ads and donations.

Re: Budoucí české stránky linuxmintu

Postby Iver on Mon Apr 09, 2012 2:34 am

Velice rád vytvořím pro váš projekt profesionální internetové stránky. Stačí jen šablona pro nařezání grafiky (fantasii se meze nekladou :D). Nejlépe v Gimpu, ale může být i obrázek či soubor ve Photoshopu. Případnou správu článků a další záležitosti v případě potřeby samozřejmě doprogramuji v PHP. Přes to že se tím živím, bude cena samozřejmě zdarma :). Sám používám Ubuntu ;). Myslím že by to bylo rozhodně lepší řešení než zbytečně nasadit redakční systém, který jde hůře konfigurovat přímo pro potřeby uživatel. Rád pomůžu se vším ohledně hostingu a dalších věcí.
Iver
Level 1
Level 1

Postby majsterkoo on Mon Apr 09, 2012 3:39 am

No, ono je tam sice nějaké to konfigurační omezení, ale pokud je šablona udělána tak, jak si ji uživatel představuje, tak přeci jen odpadá nutnost sedět za PC a programovat nějakou správu článků... a taky je tu možnost stáhnout nějaké již hotové pluginy...
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby jinxcz on Mon Apr 09, 2012 4:02 am

Ze všech tří mám nejlepší zkušenosti s Wordpressem, už jen díky velkému množství zajímavých pluginů. Myslím, že do začátku poslouží dobře i výchozí twentyeleven šablona s nějakým logem a případně CSS úpravami, takže můžete mít funkční web během několika minut a kdykoliv později jen nahodit novou šablonu.

Pokud potřebujete pomoct s překladem linuxmint.com, psaním tutoriálů nebo článků rád s tím pomohu.
jinxcz
Level 1
Level 1

Postby majsterkoo on Mon Apr 09, 2012 4:19 am

No, já jsem taky pro WordPress, ale rád bych začal už na hotové šabloně, abych věděl jak to bude vypadat atd... Já osobně představivost jak má nový web vypadat nemám, ale určitě bych byl pro něco modernějšího...
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby Iver on Mon Apr 09, 2012 5:26 am

No myslel jsem to dobře :) Pokud se tedy rozhodnete pro cokoliv, CSS šablonu mohu nakódovat podle vašeho návrhu. Šlo mi o to, že v pozdějších fázích pokud budete chtít nějakou úpravu v PHP, Wordpress není zrovna nejlepší řešení. S grafickými šablonami není problém. Dají se stáhnou pěkné i zdarma, ale lepší je nechat si grafiku vytvořit od zkušených grafiků. Většinou se ceny pohybují okolo 500,-- Kč. Mám nějaké kontakty na grafiky. Možná se ale najde i nějaký, který udělá návrh zdarma kvůli referencím. Rozhodně bych ale nejdřív vyřešil vzhled a až potom řešil jestli to poběží na nějakém redakčním systému nebo vlastním řešení.
Iver
Level 1
Level 1

Postby Rayiner on Mon Apr 09, 2012 11:23 am

môžem sa zapojiť aj keď nie som Čech? :D
hlasujem za WP kedže som s ním naučený pracovať a je to najlepší CMS ever.
:)
Rayiner
Level 1
Level 1

Postby jinxcz on Mon Apr 09, 2012 12:04 pm

Když už platit za šablonu tak koupit nějakou profi, třeba z http://themeforest.net/ osobně jsem ale pro to, aby bylo pokudmožno všechno zdarma. Wordpress je pro účely zobrazování informací jako na linuxmint.com docela dobrý. Podle prvního příspěvku jsem pochopil, že se bude ještě rozjíždět wiki a fórum, předpokládám tedy, že ještě poběží něco jako MediaWiki a phpBB případně něco jiného. Pokud nemáte k dispozici profi grafika, tak mohu vytvořit zkušební wordpress instalaci na svém webu a zkusím spáchat nějaké theme, které by se později dalo ještě nějak upravit. Hodím sem odkaz buď dnes večer nebo zítra (mám teď nějakou práci).
jinxcz
Level 1
Level 1

Postby rpet on Mon Apr 09, 2012 12:29 pm

pokud se muzu zeptat:

kdo vsechno bude chtit pristup na administraci webu? pokud vas tedy bude vic, jako ze asi ano...

jinak se primlouvam za wordpress, nestavime super-profi stranky, ale komunitni stranky, a ty snesou v pohode wp sablonu, pokud bude solidni.

pokud se domluvite s clemem, muzete se stat i dalsim ceskym ftp linux-mintu, vyhradil bych na to cast konetktivity - i kdyz tu mame tak neskutecne luxusni, ze ji urcite nevycerpate :lol:

za podekovani vam dekuju, ale zcela otevrene priznam, ze moje zajmy jsou - logicky - velmi zistne:

krom toho, ze budete mit ve footer onu nicotnou zminku, na cem a kde ze to vlastne jedete, uvitam i vase osobni reference mezi verejnosti, bude-li k tomu prilezitost. preci jen, tyto sluzby nasi firmu zivi, a kazdy klient, ktery plati, je velmi vitan ;)
rpet
Level 3
Level 3

Postby majsterkoo on Mon Apr 09, 2012 12:44 pm

s tím se samozdřejmě rpet počítá..., myslím, že do administrace moc přístupů nebude, stačí dva...nastavil bych přístup až do samotného wordpressu, k čemu bude 10 lidí, co budou moci přidávat subdomény atd...?
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby jinxcz on Mon Apr 09, 2012 2:33 pm

Takže narychlo jsem zkusil něco vyrobit http://www.jinx.cz/MINT/wordpress/ předpokládám, že bude nutné ještě nějak upravit barvy a pozadí. Do pravého sloupce (myslím že jde přepnout i doleva) je možné přidávat různé widgety, twitter, G+ a Facebook pluginy a podobné věci.
jinxcz
Level 1
Level 1

Postby rpet on Mon Apr 09, 2012 2:38 pm

ten header vypada dobre, jednoduchej a cistej... mame tedy zajem o distribuci iso mintu? ze bych zejtr napsal clemovi, jak to maj reseny, jestli potrebujeme souhlas a tak...
rpet
Level 3
Level 3

Postby majsterkoo on Mon Apr 09, 2012 3:05 pm

Šablona vypadá dobře, myslím, že nám pár let vydrží :D ,jen ji doladit, jak píšeš a možná trochu upravit to pozadí, to je ale můj názor...

Rpet: Myslím, že máš angličtinu na dobré úrovni, takže by jsi mu mohl napsat a zrovna se zeptat, jestli bude potřeba nějaké povolení, kdyby jsme (do budoucna) udělali českou verzi s typickým softwarem atd... Později by jsi se mu mohl ozvat, aby dal náš web na stránky mintu jako komunitní web pro česko...

Jen bych ještě posbíral seznam těch, co se chcou podílet na webu a celkové podpory českých uživatelů a zvolil "vůdce" projektu, aby v tom nebyl nepořádek, aby to někdo trochu krotil, pořádal "akce" a prostě takový ty organizační věci... (já se klidně zařadím do seznamu kandidátů...) :)
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby rpet on Tue Apr 10, 2012 10:20 am

majsterkoo wrote:Rpet: Myslím, že máš angličtinu na dobré úrovni, takže by jsi mu mohl napsat a zrovna se zeptat, jestli bude potřeba nějaké povolení, kdyby jsme (do budoucna) udělali českou verzi s typickým softwarem atd...

ceskou verzi s typickym software? cestina v mintu je, takze tudy cesta nevede. a co si predstavujes pod pojmem "typicky software"??

majsterkoo wrote:Později by jsi se mu mohl ozvat, aby dal náš web na stránky mintu jako komunitní web pro česko...

ja si myslim, ze nejrozumnejsi bude v prvni rade ten web udelat, aby byl funkcni, koukatelny a ctivy. pak bude cas rozvijet myslenky dal...
rpet
Level 3
Level 3

Postby rpet on Tue Apr 10, 2012 10:33 am

jinak vcera jsem zapomnel doplnit par pro vas dulezitych veci:

pokud bude mit kdokoliv z vas zajem, muze samozrejme participovat na prodeji nasich hosting reseni v affiliate programu, ktery je v zakladu nastaven na 5% z rocni ceny. affiliate se netyka doplnku hostingu, a domenovych jmen.

nic mene, je u toho docela dost podrobnosti, ktere by jste jako pripadni spolupracovnici meli vedet. takze pokud nekdo bude mit o affiliate program zajem, necht se ozve na mail, a ja vypracuju podrobny manual, vcetne technickych detailu, ktere hraji docela podstatnou roli. nejsme postaveni na cene jako wedos, endora, angel a spol. jdeme jinou cestou: garantujeme spickovy hardware, jedno z nejmodernejsich center v evrope, spickovou konektivitu na paterni siti EU a profesionalni 24 hodinovy technicky dohled. za to se (bohuzel) plati...

jinak klientsky portal je samozrejme plne v cestine, jen panel je a zatimi nejakou dobu zustane v anglictine...
rpet
Level 3
Level 3

Postby majsterkoo on Tue Apr 10, 2012 12:39 pm

ja si myslim, ze nejrozumnejsi bude v prvni rade ten web udelat, aby byl funkcni, koukatelny a ctivy. pak bude cas rozvijet myslenky dal...

Proto to později...

Jinak čeština je, ale momentálně mám LiveCD (která se vleze na CD) a počeštění není kompletní, nevím jak je to u verze, která obsahuje i codeky... Softwarem myslím instalaci nějakým oblíbených programů, které nejsou v defaultní instalaci (podle ohlase czech users). Jinak mě třeba napadá do budoucna i český repozitář se softwarem, který neobsahuje ubuntu ani linuxmint (kdyby se něco našlo, ale myslím, že ano)...
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby jinxcz on Tue Apr 10, 2012 1:02 pm

Počeštit veci z mint repo může být užitečné, ale co se týče překladu dalšího softu tak bych raději překládal debian/ubuntu balíčky které pak přebírá i mint. Myslím že by bylo užitečné udělat na webu nějaké howto v češtině pro lidi kteří neví jak se do překládání a testování zapojit.
jinxcz
Level 1
Level 1

Postby majsterkoo on Tue Apr 10, 2012 3:41 pm

Jak to vypadá s tou šablonou, co jsi zkoušel utvořit?
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby jinxcz on Wed Apr 11, 2012 2:38 am

Pokud nemáte nějaké připomínky k té šabloně co bych na ni mohl opravit, tak ji zabalím a uložím ji někam ke stažení.
jinxcz
Level 1
Level 1

Postby majsterkoo on Wed Apr 11, 2012 7:50 am

Myslím, že zatím ne, pro začátek to stačí jak to je, hlavně aby se už začalo pracovat na obsahu atd...
majsterkoo
Level 2
Level 2

Linux Mint is funded by ads and donations.

Next

Return to Czech