Budoucí české stránky linuxmintu

Czech Forum

Moderator: KOLEGA

Jaký CMS na web?

WordPress
13
65%
Joomla
2
10%
Drupal
1
5%
Jiný (dej reply)
4
20%

Total votes : 20

Re: Budoucí české stránky linuxmintu

Postby volani.webnode.cz on Sun Jun 24, 2012 11:30 am

Za sebe jsem psal už tento koment o kousek víš..: viewtopic.php?p=589762#p589762

Z něho plyne že s překladem příliš pomoci nemůžu (ale přeložim lépe ten FAQ co mám u sebe dost blbě zatím..). A nápady mě zatím nenapadají a nemám na to teď příliš času.

Moje stránky možná nejsou dokonalé, ale přesto si myslím že jako rozcestník a agregátor českých zpáv o mintu se to někomu hodit může.
Pokud by někdo chtěl vylepšit vzhled na lmint.webnode.cz (a uměl upravovat šablony na webnode "CSS") tak mu dám prostor, poslat současnou šablonu nebo vybrat jinou je otázka chvilky.

Vzhledem k počtům lidí který pozoruji byhc byl momentálně rád, když by vznikali české překlady zpráv z mintího oficiálního blogu a případné zapojení do české wiki ubuntu, kde máme povoleno přidávat k ubuntím návodům i ty minťí pokud jim to tam "nezaserem" :)

Ale jistě se budou hodit návody i další věci a proti dalším uwebu rozhodně nic nemám, natož kvlatinímu českému obsahu.. :)
volani.webnode.cz
Level 3
Level 3

Linux Mint is funded by ads and donations.

Postby majsterkoo on Mon Jun 25, 2012 8:06 am

Tak jsem si projizdel komunitni weby a musim pochvalit tuhle komunitu: http://mint-srbija.com/. Ja ovsem pocitam s tim, ze je co do vyhledu, tak i aktivity predbehneme 8)
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby rpet on Tue Jun 26, 2012 2:50 am

volani.webnode.cz wrote:Za sebe jsem psal už tento koment o kousek víš..: viewtopic.php?p=589762#p589762

Z něho plyne že s překladem příliš pomoci nemůžu (ale přeložim lépe ten FAQ co mám u sebe dost blbě zatím..). A nápady mě zatím nenapadají a nemám na to teď příliš času.

Moje stránky možná nejsou dokonalé, ale přesto si myslím že jako rozcestník a agregátor českých zpáv o mintu se to někomu hodit může.
Pokud by někdo chtěl vylepšit vzhled na lmint.webnode.cz (a uměl upravovat šablony na webnode "CSS") tak mu dám prostor, poslat současnou šablonu nebo vybrat jinou je otázka chvilky.

Vzhledem k počtům lidí který pozoruji byhc byl momentálně rád, když by vznikali české překlady zpráv z mintího oficiálního blogu a případné zapojení do české wiki ubuntu, kde máme povoleno přidávat k ubuntím návodům i ty minťí pokud jim to tam "nezaserem" :)

Ale jistě se budou hodit návody i další věci a proti dalším uwebu rozhodně nic nemám, natož kvlatinímu českému obsahu.. :)

boze, jsi jak kolovratek. tvoje stranky jsou sileny, protoze jedou na webnode sablonach - a to jsou sracky, s prominutim. nebudu se patlat s sablonou, kterou nemam plne pod kontrolou.

navic, kvalite webu rozhodne neprida free domena 3. radu pod webnode.

chces delat weby?? ok, dam ti projekt, za penize, a ukaz co umis. pak se muzem bavit dal o tom, co by se dalo s tebou delat. zatim se tu chlubis s necim, co ma uroven dost pod lajnou.
rpet
Level 3
Level 3

Postby rpet on Tue Jun 26, 2012 2:54 am

majsterkoo wrote:Tak jsem si projizdel komunitni weby a musim pochvalit tuhle komunitu: http://mint-srbija.com/. Ja ovsem pocitam s tim, ze je co do vyhledu, tak i aktivity predbehneme 8)

docela hezke stranky... neco podobnyho mam v umyslu, cisty, jednoduchy a nepreplacany design. vydrz jeste tyden, pak se to pohne se serverem... ted hlavne musim dodelat zakazku fora, je na tom strasne prace s prekodovanim joomla sablony, uz se v tom valim 2 tydny a porad to neni to, co bych si predstavoval... ale jakmile do dodelam, vrhnu se na mint.

znova prosim: nezapomen na obsah. ten rozhoduje... klidne to napis sam za sebe, nemusi to bejt zadnej extra text, ale aby to bylo verohodny.

treba tvoje zkusenosti s instalaci mintu, krok za krokem. tvoje poznatky z nastavenim cehokoliv... proste aby to bylo aspon trosku originalni, a ne jen prekopirovany veci odjinud.
rpet
Level 3
Level 3

Postby majsterkoo on Sat Jun 30, 2012 4:24 am

Takhle, zprávy z linuxmintu bude nejvhodnější překládat jak to tam běží a leží, jsou tam nejdůležitější informace. Určitě přeložím poznámky k vydání, různé návody (proč to psát znova, když už to existuje).. pak přijde na řadu vymýšlení vlastních článků. Já hlavně věřím (snad nejsem velkej optimista), že se najde skupinka spolehlivých lidí, která mi s tím bude pomáhat.

Jinak jestli tě můžu poprosit rpet, mohl by jsi sem až začneš pracovat na vzhledu občas napsat, jak jsi pokročil? Rád bych věděl, jak jsem na to z časem, než to budeš mít hotové, díky :)
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby KOLEGA on Mon Jul 02, 2012 6:15 pm

Přesně, ať se hlavně začne něco dělat, já klidně pomůžu, dokavaď jsem ještě plnej elánu ;)
Liberal Fanatic Linux Mint User
KOLEGA
Level 1
Level 1

Postby labeent on Thu Jul 05, 2012 5:58 pm

volani.webnode.cz wrote:Za sebe jsem psal už tento koment o kousek víš..: viewtopic.php?p=589762#p589762

Já bych řekl, že já tady mám
Code: Select all
http://mint.petatricatnici.eu/

ten FAQ a pár dalších věcí přeloženo snad dostatečně srozumitelně. Už jsem psal, že mi nebude vadit použití textů z těchto stránek pro budoucí české stránky. Takže klidně si to někdo zkopněte a upravte.
Jen bych doporučil už nějaký pokrok. Alespoň spuštění stránek se základním popisem Mintu v češtině + vytvořené základní odkazy - fórum sem, download - na download stránky. O zbytku se můžeme bavit postupně dál, ale aspoň tohle by to chtělo.
labeent
Level 2
Level 2

Postby volani.webnode.cz on Sat Jul 07, 2012 8:41 am

to: labeent
Popis jsem doplnil od tebe z webu a trochu upravil a aktualizoval viz: http://lmint.webnode.cz/
Ale chtělo by to na to máknout víc..
Snad budu mít více času a ještě to vylepším...
volani.webnode.cz
Level 3
Level 3

Postby majsterkoo on Sat Jul 07, 2012 1:37 pm

OT: Já si myslím, že LinuxMint je v dnešní době používanější než Ubuntu, tudíž je to 3-tí nejpoužívanější OS 8)
Můžeš mi rpet dát na sebe nějaký osobní kontakt? Rád bych byl s tebou více ve spojení, hlavně až se bude dělat vzhled atd... :wink:
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby rpet on Tue Jul 10, 2012 3:56 pm

kluci. ja vam tedy musim neco vysvetlit, jo??

ziju v GB a zivim se tim, ze se podilim na financovani malych, novych projektu. nekdy to hezky vynasi a nekdy je to silenej propad, jako v poslednim pripade, kdy jsem rozjel novou hostingovou firmu, po roce jsem pribral velkeho investora na 50% podilu, a po dvou mesicich spoluprace jsem zjistil, ze nema prachy (ale ma 50% v moji firme, bezva...). takze jsem z toho pro jistotu vycouval. ted jsem vzal praci pro HTC Inc., kde mi dali tak luxusni podminky, ze se tim zahojim na sve predchozi ztrate. ale tim uz bohuzel nemam tolik casu, jako pred tim, coz je logicke.

ale na druhou stranu mi to iopet vrati moje finance na uroven, na kterou jsem zvyklej.

takze:

server uz je, o vikendu tam nahodim wp, a muzete si hrat. ale.

tohle je vec, kterou delam proto, ze to pro nas vsechny udelat chci. a proto je to zdrama, na moje triko. a protoze rad vydelavam prachy, tak mam krome HTC Inc. pred sebou dalsich 5 projektu, z nihz jeden je muj dalsi vlastni a ke 4 jsem byl prizvan. ty uz jsou za prachy.

nebudu mit cas na to, abych vam pomahal se spoustou veci. nepujde to. nebudu mit na to cas. dal jsem do toho co jsem mohl a chtel. o zbytek se prosim podelte.

diky.

jo, behem tydne vam sem nahodim pristupy na ten server.
rpet
Level 3
Level 3

Postby rpet on Sat Jul 21, 2012 3:26 pm

takze domena je na serveru, napiste mi prosim, kdo chce pristup a co tam tedy ma byt - mam udelat nejakej WP??
rpet
Level 3
Level 3

Postby KOLEGA on Sat Jul 21, 2012 3:55 pm

Díky rpet,
1) Asi Majsterkoo by měl dostat ty přístupy, jestli ovšem přijme tuto řeholi :mrgreen:
2) S tím WP, já bych tam dal jen normální WP, nainstalovat a někdo si s tím pak pohraje, ochotníci pro šablonu tu byli. Obsah vznikne asi přirozeně, jak bude třeba. :wink:

A co mám dojem tak zatím víc není potřeba, jen aby to brzy někdo zaplnil nějakým slušným textem :?
Liberal Fanatic Linux Mint User
KOLEGA
Level 1
Level 1

Postby majsterkoo on Sun Jul 22, 2012 4:52 am

WP v nejnovější verzi tam nahrát můžeš, jestli ti to nedělá problém... Přístupový údaje mi dej na jméno majsterkoo, hesla dej libovolný (ovšem bezpečný)...

to KOLEGA: neboj, do týdne tam je přeložený důležitý obsah s LinuxMintu - alias překlad důležitých oznámení jako vydání nových verzí linux mintu atd... + kompletně přeložená česká příručka pro prostředí MATE a poté se může již vymýšlet co dál... Hlavně najít všechny, co budou ochotni pomoc a poté si mezi sebou rozdělit role :mrgreen:
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby rpet on Mon Jul 23, 2012 3:38 pm

ok, nasypu tam WP a majsterkovi dam pristup. ozvu se.
rpet
Level 3
Level 3

Postby rpet on Sun Jul 29, 2012 7:03 am

takze:

je tam free sablona, vypada docela uchazejnicne, nic mene ji casem doladim.

majsterkoo ma pristup na web, nikdo jiny se neprihlasil. ted uz je to na vas...
rpet
Level 3
Level 3

Postby majsterkoo on Mon Jul 30, 2012 6:51 am

A nevypadala by tato šablona lépe http://themeid.com/responsive-theme/? Možná by se nemusela ani nějak dolazovat, snad jen přidat pár linuxmintových prvků... :)
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby rpet on Fri Aug 03, 2012 5:02 am

klidne, me je v celku sumak, co tam bude za sablonu ;) pristup jsem ti poslal, tak si hraj ;)
rpet
Level 3
Level 3

Postby majsterkoo on Fri Aug 03, 2012 4:08 pm

Teď jsem tu pár dní nebyl, nešel mi internet, měl jsem pokažený přijímač na střeše. Dnes se to povedlo dát do kupy, jenže zítra ráno jedu pryč a dojedu až v pondělí večer a pak mě zase čeká lítání kolem auta, protože je problém na brzdovém systému. Takže se na to vrhnu nejdřív počítám tak v úterý, ale řekl bych, že spíš až tak čtvrtek, pátek... :wink:
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby kamowski on Fri Aug 03, 2012 4:51 pm

asi mimo témy :(
priatelia linuxáci, chodím sem na toto fórum aby som sa niečo dozvedel, poprípade riešil nejaký problém. Nie som už "násť" ročný a s angl. mám trošku problém a som rád, že existuje toto fórum v zrozumiteľnom jazyku. Už nejakú dobu sledujem toto vlákno a nedá mi, aby som nezareagoval.
Čo to tu prosím riešite? To fakt je najdôležitejšia samostatná, nezávislá ... stránka?
Pozrite sa prosím sem: http://forums.linuxmint.com/viewforum.php?f=154
Porovnajte prosím "replies" a "views"
Zistíte, že sem, tak ako ja, chodí veľa priaznivcov mintu hľadať pomoc alebo inšpiráciu alebo jednoducho niečo nové v zrozumiteľnom jazyku ale odpovedí je žalostne málo.
Nie je mi teda celkom jasný cieľ vašej snahy.
Ak sa rozumiete linuxu, mintu, chcete ho rozširovať medzi winfan, pomáhať neznalým, začiatočníkom .....Neriešte niekoľko mesiacov nejaké samostatné fórum. My si vás nájdeme aj tu. Akosi mi uniká zmysel vašej snahy.
Nechcel som nikoho uraziť, len ....
kamowski
Level 1
Level 1

Postby rpet on Fri Aug 03, 2012 6:19 pm

pokud se mam vyjadrit sam za sebe, tak s urovni oficialniho a hlavniho fora projektu Linux Mint nejsem ani trochu spokojen. Je to velmi nesourode, a hlavne zde neni moznost prezentovat LinuxMint v cesko/slovenske mutaci - a ta je soudim pro vetsinu zdejsich tou nejdulezitejsi. Tou prezentaci samozrejme myslim clanky a navody v nasich narodnich jazykovych odstinech.

Kdokoliv muze navstevovat jak forum oficialni, tak i stranky neoficialni.

Pokud zijes v domeni, ze se snazime o jakysi druh 'odtrzeni' od hlavniho komunikacniho centra LinuxMint komunity, pak mohu jen podotknout, ze skutecne mas o deni v komunite linx priznivcu velmi zkreslenou predstavu, nebot vlastni stranky v danych jazykovych mutacich maji nejen LinuxMint projekty nekterych zemi, ale i ku p[rikladu Ubuntu komunitni kluby, ktere jsou mnohem vetsi a mnohem znamejsi, nez je LinuxMint.

Pokud te tedy mohu pozadat, nehledej zbytecne moznosti svaru a stretu, a radeji se s nami zapoj do vytvareni vlastniho obsahu pro cesko-slovenskou komunitu LinuxMint uzivatelu a priznivcu.
rpet
Level 3
Level 3

Linux Mint is funded by ads and donations.

PreviousNext

Return to Čeština (Czech)