Budoucí české stránky linuxmintu

Czech Forum

Moderator: KOLEGA

Jaký CMS na web?

WordPress
13
65%
Joomla
2
10%
Drupal
1
5%
Jiný (dej reply)
4
20%

Total votes : 20

Re: Budoucí české stránky linuxmintu

Postby Karel Trávníček on Sun Dec 09, 2012 12:53 pm

Myslím že dodat je co. Máš to na vašem fóru
Karel Trávníček
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Postby rpet on Mon Dec 10, 2012 2:52 am

www.linux-mint.cz se NIKDY neprohlasovala za oficialni stranky komunity Linux Mint v CR - chces-li laht, delej to chytre. toliko za prve.

za druhe, posuzuj jenom to, cemu rozumis: ano, v tuhle chvili jsou stranky na moji domene nedodelane. proc, to nevim. od toho tu je majsterkoo. nic mene, Vase stranky jsou ukazem designu z devadesatych let, bez urazky. pokud neveris, dej si na webtrh do web-designu prosbu o kritiku stranek a uvidis, co za reakce se na vas snese ;)

domenu vam nedam, nevidim k tomu duvod. zbytecne jste rozdelili sili na dva samostatne projekty - zcela nelogicky. a pokud vase neoficialni kominita musi mit sponzora, aby mohla mit stranky? kriste, 25kc/mesic u wedosu vam klidne mohlo stacit. no, hlavne, ze se umite pochvalit, to je dulezite.

hodne zdaru.
rpet
Level 3
Level 3

Postby rpet on Mon Dec 10, 2012 2:54 am

lubor wrote:Jestli dobře koukám, tak já mám odezvu kolem 4 sekund.

paneboze, dalsi profik....

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\DESKTOP>ping www.linux-mint.cz

Příkaz PING na linux-mint.cz [109.123.209.194] s délkou 32 bajtů:

Odpověď od 109.123.209.194: bajty=32 čas=41ms TTL=52
Odpověď od 109.123.209.194: bajty=32 čas=42ms TTL=52

Statistika ping pro 109.123.209.194:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 41ms, Maximum = 42ms, Průměr = 41ms

C:\Documents and Settings\DESKTOP>

pingovano z UK. pravdepodobne jsi mel na mysli milisekundy???
rpet
Level 3
Level 3

Postby satapouch on Mon Dec 10, 2012 8:40 am

Na toto reagovat nebudu... podívej se naše stránky za měsíc a uvidíš 90. léta. Nikdo po tobě tvou doménu nechce... kontaktoval jsem tě snad kvůli tomu? Ty víš něco o naší sponzorské smlouvě... nevíš, tak si podobné výlevy též odpusť pls. :)
satapouch
Level 1
Level 1

Postby majsterkoo on Mon Dec 10, 2012 10:43 am

Stránka na linux-mint.cz jsou sice nedodělané, ovšem po volných chvílách dělám překlady (které dávají narozdíl od linux-mint-czech.cz smysl...) a chystám se uvolnit vše najednou, až bude vše hotové... Každopádně pořád platí, že kdyby se chtěl k linux-mint.cz přidat někdo, kdo si poradí s překladem, tak se může přidat :)
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby Karel Trávníček on Mon Dec 10, 2012 11:43 am

Dobrá
děkuji za vysvětlení a za pár rozhovorů. Ono stěžovat si že se nic neděje a na oficiálním fóru mít 7 příspěvků o lecčem hovoří, když z těch 4z nich jsou reklama na vlastní projekt. Já určitě rád pomůžu, ale tam kde to dává smysl.
Karel Trávníček
Level 1
Level 1

Postby ulo on Mon Dec 10, 2012 2:12 pm

Design se bude dál zlepšovat, páč to, co tam ted je, tak bylo narychlo, aby už konečně aspoň něco bylo s aktivním obsahem, co se týče Linux Mintu a ne jenom stěžování si, že stále nic není anebo opačná strana, že se všechno jen připravuje (už pěkně dlouho).
My jsme se rozhodli rovnou konat. I když se vám to nelíbí a máte pocit, že vám lezeme do zelí a už nejste ti jediní, tak každý má svůj názor. Já ho nikomu neberu, ale nám se zdála aktivita lidí kolem vaší domény (linux-mint.cz) žalostná, tak jsme rozjeli projekt, který jsme nastartovali a jede, jak jede. Mohli jste to spustit dřív vy, ale neudělali to. To je holt osud a tak už to chodí.

Nejsme dokonalí, ani naše stránky ne, ale máme snahu s tím něco dělat a sami se k nám přidávají další lidi, co chtějí s momentálním stavem ohledně české a teď již i slovenské komunity Linux Mintu něco dělat a ne jen povídat.

Co se týče sponzoringu, tak to řešit nemusíte a muže vám to být jedno. Samo, že bychom si mohli hosting platit, ale proč, když nám společnost u které hostujeme sama nabídla sponzoring a jsme tak všichni spokojení? Děláme to, stejně jako zřejmě vy, pouze ve svém volném čase a jako nadšenci. Nikdo z nás není za to placen, tak proč nevyužít vzájemné spolupráce.
ulo
Level 1
Level 1

Postby majsterkoo on Mon Dec 10, 2012 2:41 pm

Jasně, hlavním problémem s aktivitou byl ten, že se kromě Kolegy nikdo pořádně neozval... :roll:

// Dost překladů je hotových i na linux-mint.cz, ale čeká se, až to bude vše 100% kompletní a pak se to vypustí naráz, dodělané...
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby ulo on Mon Dec 10, 2012 4:05 pm

majsterkoo wrote:Jasně, hlavním problémem s aktivitou byl ten, že se kromě Kolegy nikdo pořádně neozval... :roll:
...

Tak to asi nekoukáš do svých soukromých zpráv tady na foru, páč jsem ti 24.10.2012 psal a nabízel se ti ke spolupráci a do dneška jsem neobdržel žádnou odpověď, tak fakt už nevim, jak jinak jsem se měl nabídnout...

Hlavička mé zprávy a mohu doložit i screenshotem, pokud nevěříš...
------

Sent: Wed Oct 24, 2012 1:27 pm
From: ulo
To: majsterkoo
---------
ulo
Level 1
Level 1

Postby ulo on Mon Dec 10, 2012 4:08 pm

ulo wrote:... Pokud se tedy kompetentními osobami odsouhlasí vzhled, tak se může začít makat na případném doladění šablony a na obsahu webu (jestli je málo lidí, tak můžu s obojím v rámci svých možností a schopností pomoct).

A vlastně i zde na foru jsem se v tomto svým příspěvku nabízel a opět žádná odezva, tak se pak nediv, že jsme to rozjeli jinde.
ulo
Level 1
Level 1

Postby majsterkoo on Mon Dec 10, 2012 4:19 pm

:roll: No, možná jsem mezi tou kupou občas něco přehlídl a osobní zprávy jsem si moc nečetl... :?
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby rpet on Tue Dec 11, 2012 3:10 am

satapouch wrote:Na toto reagovat nebudu... podívej se naše stránky za měsíc a uvidíš 90. léta. Nikdo po tobě tvou doménu nechce... kontaktoval jsem tě snad kvůli tomu? Ty víš něco o naší sponzorské smlouvě... nevíš, tak si podobné výlevy též odpusť pls. :)

takze: ten design je hnusnej TED. chcete kritizovat projekt majsterkaa? tak si nejdriv zamet pred vlastnim prahem. za druhe, o domene se bavite vy sami na vasem foru, ve forme dotazu, zda by moje domena byla mozna k prenosu - a ja ti na to odpovidam:

amaterum, kteri pouzivaji Google Translate k prekladu ofiko clanku z LM, nemam zajem davat nic.

a ted bez urazek.

me je uplne jedno, kolik web stranek kolem LM v CR bude. je mi to jedno proto, ze s tim projektem, krom domeny a hostingu, nemam nic spolecnyho. ne proto ze bych nechtel, je to proto, ze mam hodne dobrou praci v zahranici - a ta prace vyzaduje nasazeni na 100%. na nejake komunitni stranky uz nemam sily.

vy jste meli moznost se pridat, a z nejakeho duvodu to nevyslo. z jakeho? nevim, to je mezi vama a majsterkoo. je to skoda? nevim, vazne. co ale vim, ze kdyz v jednom malym hrnci nekdo vari dve osklivy jidla (ano, i majsterkoo ma docela divnej dizajn a obsah...), tak z toho dobry jidlo proste nevznikne.

misto toho, jak se vyvysovat jeden nad druhyho by jste meli hledat cestu ke spolupraci. rikam vam to jako clovek, kterymu je uplne jedno, jak oboje stranky dopadnou. moje zajmy jsou jinde...
rpet
Level 3
Level 3

Postby rpet on Tue Dec 11, 2012 3:14 am

ulo wrote:Design se bude dál zlepšovat, páč to, co tam ted je, tak bylo narychlo, aby už konečně aspoň něco bylo s aktivním obsahem, co se týče Linux Mintu a ne jenom stěžování si, že stále nic není anebo opačná strana, že se všechno jen připravuje (už pěkně dlouho).
My jsme se rozhodli rovnou konat. I když se vám to nelíbí a máte pocit, že vám lezeme do zelí a už nejste ti jediní, tak každý má svůj názor. Já ho nikomu neberu, ale nám se zdála aktivita lidí kolem vaší domény (linux-mint.cz) žalostná, tak jsme rozjeli projekt, který jsme nastartovali a jede, jak jede. Mohli jste to spustit dřív vy, ale neudělali to. To je holt osud a tak už to chodí.

Nejsme dokonalí, ani naše stránky ne, ale máme snahu s tím něco dělat a sami se k nám přidávají další lidi, co chtějí s momentálním stavem ohledně české a teď již i slovenské komunity Linux Mintu něco dělat a ne jen povídat.

Co se týče sponzoringu, tak to řešit nemusíte a muže vám to být jedno. Samo, že bychom si mohli hosting platit, ale proč, když nám společnost u které hostujeme sama nabídla sponzoring a jsme tak všichni spokojení? Děláme to, stejně jako zřejmě vy, pouze ve svém volném čase a jako nadšenci. Nikdo z nás není za to placen, tak proč nevyužít vzájemné spolupráce.

tohle je presne ten duvod, proc se spousta cechu nemuze prosadit nikde v zahranici: hadate se o picoviny. normalni clovek by delal projekt proto, aby byl kvalitni, dobrej, ctenej a navstevovanej.

vy se tu dohadujete o tom, kdo chtel bejt prvni, kdo byl prvni, kdo bude prvni, kdo ma vic clenu na foru, kdo ma lepsi Google translate, kdo ma rychlejsi ping, kdo...

...a nejak vam uniklo, ze to ma byt pro lidi, ne pro vas.

klasika: ceska malost. hlavne, at sousedovi ta koza chcipne.
rpet
Level 3
Level 3

Postby satapouch on Tue Dec 11, 2012 5:16 am

Jestli jsem si to nemyslel... mistr ze světa promluvil... Proč si myslíš, že jsme stránky spustili tak rychle... pro sebe hmmm. Ano na fóru se řešila otázka domény... s jednoznačným výsledkem - je zadaná, není co řešit! Na zbytek nemá cenu reagovat.
satapouch
Level 1
Level 1

Postby KOLEGA on Tue Dec 11, 2012 7:03 am

rpet wrote:amaterum, kteri pouzivaji Google Translate k prekladu ofiko clanku z LM, nemam zajem davat nic.

Mohu se zeptat, který článek z blog.linuxmint.com byl přeložen translatem... Asi bych o tom něco věděl... Tím netvrdím, že kvalita překladů je nějaká ohromná, ale tím chci naznačit, že kydáš špínu na práci jiných a nemáš ani důkaz, natož pravdu... Takže klidni hormon (Z tvého výroku vyplývá, že vzhledem k faktu, že nepřekládáme prostřednictvím translate.google.com máš zájem něco nám dát)
Liberal Fanatic Linux Mint User
KOLEGA
Level 1
Level 1

Postby ulo on Tue Dec 11, 2012 1:20 pm

rpet wrote:tohle je presne ten duvod, proc se spousta cechu nemuze prosadit nikde v zahranici: hadate se o picoviny. normalni clovek by delal projekt proto, aby byl kvalitni, dobrej, ctenej a navstevovanej.

vy se tu dohadujete o tom, kdo chtel bejt prvni, kdo byl prvni, kdo bude prvni, kdo ma vic clenu na foru, kdo ma lepsi Google translate, kdo ma rychlejsi ping, kdo...

...a nejak vam uniklo, ze to ma byt pro lidi, ne pro vas.

klasika: ceska malost. hlavne, at sousedovi ta koza chcipne.

O tom to opravdu není - mně je úplně jedno, kdo je nebo není první. Jasně, všichni jsou amatéři a ty tu pořád jen na někoho vykřikuješ, jaký jsi profík (je mi jedno, jestli jsi nebo nejsi a jak vypadají tvoje weby), pak nám všem (včetně Majsterka, kterého si za jeho snahu já osobně vážím, proto jsem se mu kdysi taky nabízel na spolupráci a k jeho designu já neřekl ani slovo - je to zatím jen holá šablona do WP, kterou bude Majstero jistě dolaďovat a držím mu palce, aby se to tobě vůbec líbilo a nemusel tady číst podobný tvoje kecy - my u něj řešili jen obsah, nic jiného) oznámíš, že ti je vlastně jedno, jak to bude. Tak asi bude lepší, když už se k tomuto tématu nebudeš vyjadřovat, ty světoznalče.

Ne pro sebe, ale právě pro ty lidi jsme to spustili i v tom nedokonalém designu. Šlo nám o to, aby už něco jelo a nás těší, že většině lidí se projekt líbí a aktivně se sami zapojují (a jsou ochotni přimhouřit oko, jak u designu, tak u prozatímní koncepce webu, páč je jim jasné, že každý začátek je těžký - těmto lidem patří naše velké díky).
Ted se dodělává nový design a i kdyby se zrovna tobě nelíbil, tak je nám to upřímně jedno.

Už s tou doménou dej, prosím, pokoj - nikdo ji nechce a z naší strany ani nikdy nechtěl - to bychom se ti ozvali snad my sami a začali jednání ne? Pokud vím, tak něco takového nám plácal u nás na foru jeden člověk, který k nám ale nepatří (Trávníček), a kterému moc vadilo, že máme dlouhý název domény. Takže pokud se ti ozval s tímhle nápadem on, tak to byla pouze JEHO vlastní iniciativa a s námi to nemělo žádnou souvislost (aspoň, co je mi známo).

Takže, protože si osobně myslím, že už bylo dost těch hádek a navíc už mě to nebaví - ztráta času, který můžu investovat do rodiny nebo jinam a zde to stejně nikam nevede, tak se již k tomuto vyjadřovat nebudu. Díky za pochopení.

Nicméně ti přeji rpete vše dobré a měj se pěkně.
ulo
Level 1
Level 1

Postby majsterkoo on Sun Dec 16, 2012 7:36 am

Ještě se pro jistotu zeptám, abych nezjistil, že jsem někoho v tom houfu přehlídl nebo na něj zapoměl... Má někdo z toho fóra zájem o spolupráci na linux-mint.cz? 8)
majsterkoo
Level 2
Level 2

Postby labeent on Fri Dec 21, 2012 7:06 pm

majsterkoo wrote:Ještě se pro jistotu zeptám, abych nezjistil, že jsem někoho v tom houfu přehlídl nebo na něj zapomněl... Má někdo z toho fóra zájem o spolupráci na linux-mint.cz? 8)

Ahoj,
vím, že se Ti to bude špatně číst, ale zeptám se Tě na rovinu:
"Myslíš, že má smysl ty stránky vůbec dál dodělávat?"

Stránky http://www.linux-mint-czech.cz/ se docela chytly, každý den je na nich něco nového, lidé začínají přispívat. Má smyl vůbec rozjíždět další projekt? Nebylo by lepší se domluvit a předat si zkušenosti? Myslím si, že pokud bys publikoval svou práci na těchto stránkách, pomohl bys české komunitě asi nejvíc, jak by bylo možné. Je to prostě smutný fakt. Bylo tu pár stránek o Mintu (mezi nimi i mé), ale co do obsahu jsou ty nové http://www.linux-mint-czech.cz/ prostě nejlepší a byť to zní i tvrdě - můžeš za to i trochu sám. Prostě na stránkách se nic nedělo, fórum nulové, to je odrazující. Radil jsem Ti udělat to tak, jako jsem to měl já - spustit web, napsat úvodní stránku, pár článků a odkaz na fórum zatím přesměrovat sem. Vím, že toto fórum je pomalé a není zde cz admin, ale alespoň mohlo být vše dostupné z jednoho místa. Postupně dodělávat články a až by to bylo reálné, spustit celý web naostro. A ono nic. Místo toho jen "mrtvý" rozcestník.

No a ohledně vzhledu - chápu, že dnes jsou mladí jiného grafického cítění a může to být i dobré. Když jsem ale poznamenal, že si myslím, že pokud chceme udělat kvalitní cz stránky, mělo by na nich být logo Mintu takové, jaké Mint má, bylo zde Rpetem napsáno něco ve smyslu, že ofic. logo je hnus, my jsme vykopávky z pravěku a dnes se dělá vše jinak. Ve světě, že by nám za to utrhli pomálu hlavu apod.

No upozorňuji, že tak jsem to pochopil já a Rpet to možná myslel jinak.
[/b
][b]
Nicméně, vzhled http://www.linux-mint-czech.cz/ se mi líbí, splňuje vše, co od stránek požaduji a byl bych opravdu nerad, kdyby se nějak výrazně změnil.

A jestli si někdo myslí, že vše staré je špatně a musí se vše dělat po novu, tak si akorát natluče nos a je mi to fuk. Až budou všichni skákat z okna, tak já neskočím automaticky. Nejdřív vyhodnotím situaci a pak buď skočím nebo ne (viz. Unity/ Cinnamon). Naštěstí nejsem sám, je nás takových víc.
A opravdu chci být svobodný v tom, že mi nikdo nebude diktovat musíš tak, tak se to líbí mě.

Takže díky za Vaše práce. Já si toho opravdu vážím a jsem na správných informacích v cz i závislý díky tomu, že neovládám eng víc, než na mírně pokročilé úrovni. Přeji všem aktivistům, ať nejsou odrazeni a pokračují úspěšně kupředu.

Díky
labeent
Level 2
Level 2

Postby satapouch on Sat Dec 22, 2012 4:19 am

Díky za rozumný příspěvek a nelze než souhlasit. Z naší strany je nabídka ke spolupráci stále otevřená a také si myslím, že štěpení nikomu a ničemu neprospívá. Takže opakuji - podáváme ruku a rádi bychom se sjednotili. Jinak přeji všem šťastné a veselé Vánoční svátky, zdraví a klid v Novém roce.
satapouch
Level 1
Level 1

Postby majsterkoo on Sat Dec 22, 2012 6:55 am

Musím uznat, že něco na tom bude. Ono i ten nový vzhled, co se rýsuje nevypadá až tak špatně, potřeboval by jen pár drobností a byl by i hezký :) .

[to rpet:

Možná by nebylo opravdu špatné poskytnout jejich projektu doménu linux-mint.cz. Je to hodně k zamyšlení, ale na jejich webu pracuje daleko více lidí. Je pravda, že tam nějaké nedostatky jsou, ale ty se během několika měsíců můžou zcela odstranit...]

Moje hlavní výtka je taková menší přehlednost. Jsou tam na bocích panely, které by tam ani být nemuseli. Články by se mohlo alespoň nějakých způsobem rozlišovat mezi CZ/SK.
majsterkoo
Level 2
Level 2

Linux Mint is funded by ads and donations.

PreviousNext

Return to Čeština (Czech)