problém s přihlášením

Czech Forum

Moderator: KOLEGA

problém s přihlášením

Postby Rail Balco on Fri Dec 21, 2012 11:24 am

Zdravim, na anglickym fóru mi zatim moc nepomohli, tak to zkusim tu.
Mám Mint 12 LXDE na netbooku MSI Wind U210 a mám problém s přihlášením uživatele. Když na přihlašovací obrazovce zadám údaje a odenteruju, tak se objeví černá obrazovka a jsem zpět na přihlašování. Heslo je správně. Když zadám heslo špatně tak černá obrazovka neproblikne.
Tady je výpis z auth.log ohledně posledního pokusu o přihlášení (já v tom teda nevidim žádnej problém :shock: )
Code: Select all
Dec 21 16:28:55 smilie-U210 lxdm-binary: pam_unix(lxdm:session): session closed for user root
Dec 21 16:28:55 smilie-U210 polkitd(authority=local): Unregistered Authentication Agent for unix-session:/org/freedesktop/ConsoleKit/Session4 (system bus name :1.61, object path /org/gnome/PolicyKit1/AuthenticationAgent, locale cs_CZ.UTF-8) (disconnected from bus)
Dec 21 16:29:01 smilie-U210 lxdm-binary: pam_succeed_if(lxdm:auth): requirement "user ingroup nopasswdlogin" not met by user "smilie"
Dec 21 16:29:02 smilie-U210 lxdm-binary: pam_unix(lxdm:session): session opened for user smilie by (uid=0)
Dec 21 16:29:02 smilie-U210 lxdm-binary: pam_unix(lxdm:session): session closed for user smilie

Nic nového jsem neinstaloval, pouze Umbrellu pár dní předtím než se to stalo poprvé. Taky žádné aktualizace...
Rail Balco
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Re: problém s přihlášením

Postby Rail Balco on Fri Dec 21, 2012 12:45 pm

tak jsem zjistil že to asi nebud přihlašováním jako takovým. Můžu se ten účet nalogovat přes terminál a spuštět programy jako uživatel smilie (ten se kterym mám problém). Ale nemůžu se prostě dostat na svoji plochu
Rail Balco
Level 1
Level 1

Postby Rail Balco on Fri Dec 21, 2012 4:46 pm

nainstaloval jsem i xubuntu-desktop, jestli se mi podaří přihlásit přes něj. Nepodařilo. Tam se dokonce nemůžu přihlásit na žádnej účet...
Jeden maník mi poradil udělat upgrade systému, což taky nepomohlo.
Nemá někdo aspoň tušení čím by to mohlo být?

Jinak už si začínám připravovat zálohu na reinstal ptž tohle není možný. S tímhle mě mint zklamal. Čekal jsem distro které bude fungovat a ne distro, se kterým budu mít problém se přihlásit aniž bych cokoli změnil...
Rail Balco
Level 1
Level 1

Postby kamowski on Sun Dec 23, 2012 9:03 am

Na mojom NB asus a6rp som skúšal asi všetky verzie LM od 10 a jedine s LM13 som mal problém (so štartom) ale aj ten sa podarilo vyriešiť
V tvojom prípade by som skúsil reinstall
tu som písal jeden návod:
http://www.linux-mint-czech.cz/preinstalovanie-linuxu/
kamowski
Level 1
Level 1

Postby Rail Balco on Sat Dec 29, 2012 7:04 am

dík, ale nakonec jsem přešel na xubuntu, ptž to je jediná verze ubuntu, kterou jsem nezkoušel. Uvidíme, možná se vrátím na mint :)
Rail Balco
Level 1
Level 1

Return to Čeština (Czech)