Divné chování ovladače hlasitosti

Czech forums

Moderator: KOLEGA

Divné chování ovladače hlasitosti

Postby solfern on Mon Dec 24, 2012 8:27 am

Ahoj všichni Minťáci, mám čerstvě nainstalovaný LMDE a se vším jsem si tak nějak poradil. Nicméně nemůžu přijít na to, jak opravit naprosto de*ilní chování ovladače hlasitosti.

Př.: Mám laptop a přes HW tlačítka mám nastavenou main hlasitost na 60%, spustím VLC a video je nahrané potichu. Tak sáhnu na HW tlačítko a přidám volume, klasika, že jo. Ale místo aby se mi zvedla jen main hlasitost ze 60% na 70%, tak se zvedne nejen main, ale i hlasitost ve VLC ze 100% na 112%.

Je to celkem dost otravný a dělá mi to i pro plugin na Flash, u Audacious atp. Prostě všude. "Nejlepší" je, že si systém nějak pamatuje to nastavení hlasitosti a pak se to rozjede. Např. mám main hlasitost 50%, spustim VLC a systém si pamatuje že naposled byla ve VLC před ukončením hlasitost 112%, takže když teď sáhnu na HW tlačítko abych to pošteloval, tak mi to hne s mainem na 60% a s VLC na 125%. Fakt super.

Dodávám, že ve VLC mám nastaveno aby se restartovala úroveň hlasitosti po každém spuštění programu na 100%. Nefunguje to, v GUI vidím 100%, ale jakmile sáhnu na ovaladač hlasitosti tak se ukáže že ve skutečnosti to je třeba těch 112%. Dodatek 2: To samý v bleděmodrým s Audacious, atp.

Za boha nevim co s tim a jediný jak to srovnat je v systémovém nastavení hlasitosti v system settings (což ovšem pomůže jen na pár minut než se to celý zas rozladí).

Zoufale prosím o pomoc, díky moc předem a štastný a veselý :wink:
LMDE x86 PAE
solfern
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Return to Czech