Bluetooth NAP

Czech Forum

Moderator: KOLEGA

Bluetooth NAP

Postby kbarter-cz on Sun Dec 30, 2012 4:05 pm

Zdravím,

chvíli jsem váhal, zda sem napsat, či nikoliv, nakonec tak činím.

Téma se týká výstavby přístupového bodu přes bluetooth, po anglicku Bluetooth NAP., vše samozřejmě bude na Mintu, mometnálně běžím na 13-ce MAYA.

Prošel jsem s googlem většinu portálů, nicméně tam byly spíš workaroundy pro tethering z telefonu do NTB, tady to chci udělat naopak - z notebooku do telefonu - důvod Vám řeknu později.

Na začátek se přiznám, že nemám moc ponětí, jak síťování v BT funguje, jsem schopen nastavit isc-dhcp-server s bindem zatím jen drátově. Mám tedy představu, jak to asi půjde, předpokládám že auto pan0 v /etc/network/interfaces.

Taktéž je většina návodů staršího vydání, takže bych se raději zeptal.

Může to jít i přes bluemana, nicméně tady jsem moc nepochodil, blueman se chová jako klient, ne jako server. Předpokládám, že se toto bude řešit textově přes configy.

Důvod:
Vlastním smart s androidem ve verzi 2.3.6 (no dobře, je to staré, na můj telefon slibuje samsung update na ICS). Na netu jsou různe postupy jak si odemknout podporu ad-hoc pro WLAN, ale rootovat (a přijít o záruku) telefon se mi 2x nechce. Když tu bude i nějaký jiný postup, budu jen rád.
Dalším bodem je problémový kolejový net, kde je zakázáno používat jakýkoliv AP (rozumějte připojený na LAN). Osobně jsem to zkoušel a bylo to asi stejně stabilní, jako česká politická scéna.

Toď vše ode mně.

KB.

PS: nevím, jak se dá nastavit přes iwconfig master mode, tady to bude podle mě hardwarem, nikoliv softwarem. Při pokusu při nastavování AP přes WLAN to vyhodí chybu. Přes ad-hoc to problémy dělat nedělalo, ale na toto si už vygooglím věci sám, co a jak.
kbarter-cz
Level 1
Level 1

Linux Mint is funded by ads and donations.

Return to Čeština (Czech)