Automatix - نصب برنامه هایی که در مخازن اوبونتو نیستند

Persian Forum

Moderator: zohall

Post Reply
User avatar
zohall
Level 3
Level 3
Posts: 158
Joined: Tue Jan 18, 2011 4:38 am
Contact:

Automatix - نصب برنامه هایی که در مخازن اوبونتو نیستند

Post by zohall » Fri Apr 29, 2011 4:39 am

همان طور که میدانید . شما می توانید برنامه های اوبونتو را به کمک APT ٬ Synaptic و Add/Remove Program دانلود و نصب کنید .

اما برخی نرم افزار ها در مخازن اوبونتو موجود نمی باشند و در نتیجه شما نمی توانید آنها را به کمک موارد بالا در اوبونتو نصب کنید . ( برنامه شما در مخازن اوبونتو موجود نیست ) چاره چیست ؟

Automatix نام برنامه ایست که با محیطی نظیر Synaptic شما را قادر می سازد برنامه های خاصی را که در مخازن اوبونتو موجود نیستند به راحتی در اوبونتو و کوبونتو نصب کنید .

برای دریافت Automatix بر روی لینک زیر مراجعه کرده و پکیج مورد نظرتان را دانلود کنید :

لینک دانلود
کد:

Code: Select all

http://getautomatix.com/wiki/index.php?title=Installation
پس از نصب پکیج Automatix بر روی توزیع لینوکس خود ٬ در اوبونتو کلید های Alt + F2را بزنید و در پنجره ی Run دستور زیر را وارد کنید :

automatix
زمانی که برنامه را اجرا کردید ٬ همانند Synaptic از شما پسورد ورود اکانتتان را خواهد پرسید . آنرا وارد کنید تا برنامه اجرا شود .
پیغامی برای شما ظاهر می شود که شما را از قوانین Automatix و Copy right های آن آگاه می سازد . دکمه ی Yes را فشار دهید .
چند لحظه ی بعد برنامه Automatix به همراه تمامی برنامه های موجود در آن که به صورت Category در لیست سمت چپش موجود هستند ظاهر می شود . ( همانند Add/Remove Program )چنانچه از کوبونتو استفاده می کنید می توانید دکمه ی Show KDE apps را بزنید .

برای نصب برنامه ها می توانید به راحتی بر روی آنها کلیک کرده و تیک آنها را زده و سپس از منوی بالا دکمه ی Start را بزنید . زمانی که Start را زدید ٬ محیط Automatix همانند Terminal خواهد شد و برنامه شروع به دانلود و نصب از طریق مخازن Automatix می شود .
چنانچه در حین نصب پیغام هایی دریافت کردید ٬ می توانید با کلید TAB بر روی دکمه های زیر پیغام ها سوئیچ کنید و آنها را در صورت تمایل Ok یا Yes کنید .

برای مشاهده لیست نرم افزار های موجود در Automatix بر روی لینک زیر کلیک کنید :

لیست نرم افزار های Automatix
کد:

Code: Select all

http://getautomatix.com/wiki/index.php?title=Software_and_Tweaks
تا بعد ....
Image

Post Reply

Return to “فارسی (Persian)”