Линукс Минт български форум

Bulgarian Forum
vyuahm
Level 1
Level 1

Re: Линукс Минт български форум

Postby vyuahm » Wed Feb 17, 2016 2:34 pm

Здравейте, вчера пак си инсталирах 17.3 канела и отново на следващия ден цялата коренова папка беше пълна ( 30 ГБ ). Този път по-внимателно разгледах папка log и открих, че kern.log и syslog са нереално големи - по около 15 ГБ. Изтрих ги. Рестартирах и се оправи. Има ли решение проблема и на какво се дължи? Благодаря.

ALF13
Level 3
Level 3

Postby ALF13 » Thu Feb 18, 2016 4:08 am

vyuahm wrote:Здравейте, вчера пак си инсталирах 17.3 канела и отново на следващия ден цялата коренова папка беше пълна ( 30 ГБ ). Този път по-внимателно разгледах папка log и открих, че kern.log и syslog са нереално големи - по около 15 ГБ. Изтрих ги. Рестартирах и се оправи. Има ли решение проблема и на какво се дължи? Благодаря.

За да разбереш кои са "лошите" логове:
cd /var/log
du -sh *

Прегледай ги и виж какво толкова ти пълни лог файловете:

less /var/log/syslog.1

Търси много повтарящи се съобщения за грешки за да разбереш източника на тези съобщения.

Ако ти се чете:
https://www.google.bg/webhp?sourceid=ch ... mely+large
viewtopic.php?f=47&t=191749
http://www.linuxforums.org/forum/ubuntu ... space.html
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1923746

gangosan
Level 1
Level 1

Postby gangosan » Sun Apr 24, 2016 5:10 pm

Здравейте искам да ви помоля за помощ.Току що инсталирах linux Mint.И с vlc и с другия вграден плейър не ми чете субтитри.Гледах плеъра и импут метода и лангуагес излиза ми на шлйокавица.В плеъра влс да настроя не мога. Знам ,че лесно се управя ,но как.
Ето снимка
Image

sasht
Level 1
Level 1

Postby sasht » Sat Apr 30, 2016 3:45 pm

Отваряш си плеъра, --> Tools --> Preferences --> ляво по средата: Subtitles --> Subtitle Lenguage --> Preferred subtitle language - Bulgarian и Default encoding - Cyrilic (Windows-1251).

Image

Това е! :-)

iJens
Level 1
Level 1

Postby iJens » Tue May 24, 2016 8:32 am

Привет и от мен. От скоро съм на Линукс Минт 17.3 (канела) като единствена ОС. Преди това го бях инсталирал на лаптопа на баща ми, който е много невеж с компютрите, но след няма и две седмици ми каза, че повече не иска да чуе за Уиндоус. Много се зарадвах като видях, че има и български форум. :wink:

gangosan
Level 1
Level 1

Postby gangosan » Tue May 24, 2016 6:04 pm

sasht wrote:Отваряш си плеъра, --> Tools --> Preferences --> ляво по средата: Subtitles --> Subtitle Lenguage --> Preferred subtitle language - Bulgarian и Default encoding - Cyrilic (Windows-1251).

Image

Това е! :-)

Благодаря много управих се благодарение на вас :D

iJens
Level 1
Level 1

Postby iJens » Fri May 27, 2016 5:36 am

Има ли някой с челен опит в подкарването на Cuda Nvidia на Linux Mint 17.3 ? От сайта на nvidia за cuda 7.5 tools прочетох, че на ubuntu 14.04.04 (на който е базирана моята дистрибуция) е необходим kernel 3.13, а в момента съм с kernel 4.3.0. Планирам да пробвам с 3.13, но преди да се захвана понеже не ми е спешно, искам някой и друг съвет.

finalist
Level 1
Level 1

Postby finalist » Sat Jul 23, 2016 3:10 pm

Ако попитам за проблем с Linux Mint 18 Xfce, има ли кой да ми отговори ?

iJens
Level 1
Level 1

Postby iJens » Fri Jul 29, 2016 1:40 pm

Силно се съмнявам. Българската част на форума е почти неактивна. Защо не опиташ в irc ? Сървърът е irc.spotchat.org, а канала #linuxmint-help.

hunter4o83
Level 1
Level 1

Postby hunter4o83 » Mon Aug 01, 2016 5:11 am

Здравейте.Ползвам Линукс Минт Мате от 10 дена.Забелязах че когато отворя браузъра и мърдм скрула на мишката ми се появява една черта на екрана.Ако някой знае защо моля да ми помогне.

sasht
Level 1
Level 1

Postby sasht » Mon Aug 08, 2016 4:59 am

hunter4o83 wrote:Здравейте.Ползвам Линукс Минт Мате от 10 дена.Забелязах че когато отворя браузъра и мърдм скрула на мишката ми се появява една черта на екрана.Ако някой знае защо моля да ми помогне.

Малко повече инфо? Какъв ти е браузъра, дистрото (номера на дистрибуцията), графичната карта, кернела?

liuname
Level 1
Level 1

Postby liuname » Mon Oct 31, 2016 11:05 am

Здравейте и от мен, отняколко дни съм на Linux Mint и съм много доволен. но нещо форума май не е много активен в последно време.

sasht
Level 1
Level 1

Postby sasht » Fri Nov 11, 2016 2:35 am

liuname wrote:Здравейте и от мен, отняколко дни съм на Linux Mint и съм много доволен. но нещо форума май не е много активен в последно време.

По принцип си е така... Всеки си има свои грижи и се оправя както може. Затова ползвай англоезичните форуми. Аз лично, влизам на няколко дена веднъж, но не съм божество в линукса. Просто потребител. А и ползвам Минт само от няколко години. Та не мога да отговарям на по-специфични въпроси. :roll:

qbasix
Level 1
Level 1

Postby qbasix » Sun Jun 04, 2017 9:11 am

Привет група, ползвам Mint от 3 години ползвам и други дистрибуции, но митчето е просто и лесно за ползване.
Поздрави: )

tomimontana
Level 1
Level 1

Postby tomimontana » Tue Sep 05, 2017 7:24 am

Привет на всички, та нищо че може би сме само 3-ма за сега. Току що си инсталирах тази ОС на компютъра и ми харесва. Мисля да я ползвам като основна, но все пак ми трябва и един Windows за някой програми като Solid Works и Archi Cad. Не съм много на "ти" с компютрите a oще по-малко с инсталирането на повече от една ОС на даден компютър та за това сърдечно бих помолил някой от тука за малко помощ, защото аз не знам английски а повечето информация е точно на английски език. Нямам и време - освен това - да почвам тепърва да го уча тоя език.

gangosan
Level 1
Level 1

Postby gangosan » Wed Sep 06, 2017 7:01 am

tomimontana wrote:инсталирането на повече от една ОС на даден компютър та за това сърдечно бих помолил някой от тука за малко помощ....

Здравейте моя съвет е първо да инсталирате уиндоус после линукс. По лесно е.
Дал съм за уиндоус 7 ,но е същото ,като се пусне линукса. На английски е ,но поне е с видео. Успех.
https://youtu.be/5CYRymWximo
Ето и ако решите да инсталирате направо уиндоус сега какви команди https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=46&t=207529 да испълните за да бутват и 2-те оп. с-ми.Извинявайте ,но на английски ги намирам и аз.

sasht
Level 1
Level 1

Postby sasht » Mon Oct 09, 2017 2:25 am

bvlgr wrote:Здравейте, ползвам Минт от 2010-та.Тогава от чисто любопитство реших да разуча какво е това Линукс. :lol: След 10 минути разцъкване на LiveUSB реших че това е моята ОС, инсталирах и никога повече не се върнах към Win....
Споделете коя версия ползвате, аз съм фен на Cinnamon.

Аз ползвам МАТЕ, сега 1.16.2. Канелата ми е малко дървена... :wink:

kohai
Level 1
Level 1

Postby kohai » Fri Nov 24, 2017 9:40 am

Привет и от мен - използвам за основа Linux Mint 17, но с основна среда xfce и рядко lxde. Макар липсата на красиви графични ефекти xfce подлежи на много сериозни настройки, направо лети на компютъра ми. Имам и Виртуални машини с XP и WIN 10 заради програми за обработка на изображения.

Return to “Български (Bulgarian)”