Зник розділ Wine з меню Linux Mint 17.1 Xfce (ВИРІШЕНО)

Ukrainian Forum
andrey81
Level 1
Level 1

Зник розділ Wine з меню Linux Mint 17.1 Xfce (ВИРІШЕНО)

Postby andrey81 » Thu Mar 26, 2015 3:06 pm

Привіт всім, сьогодні раптово побачив що в меню відсутній розділ Wine. Хоча до цього він був і все там відкривалось та запускалися програми та ігри. Спробував налаштувати через "Редактор меню", але нажаль і там цього розділу не виявилось. Що цікаво в Редакторі меню є розділ "Інше" і в ньому є всі програми для Windows та Wine, але пробував хоч і лагки встановлено в позицію видимих, але в мені їх немає. Тоді спробував перевстановити Wine, але це не віришило проблему. Хоча мені в чаті рекомендували Wine запускати як звичайну програму через файлових менеджер, але ж з меню запускати його програми зручніше. Ось фото як все це зараз виглядає: http://itmages.ru/image/view/2396964/773f78c9 (меню) та http://itmages.ru/image/view/2396972/f37902be (редактор меню), як бачите розділ Wine відсутній. У мене встановлена Linux Mint 17.1 редакції Xfce. Дуже прошу вашої поради та чекаю на відповідь.

Нажаль вдалося віришити цю проблему лише єдиним - переустановкою системи. Але я не став залишатися на редакції xfce, а перейшов на Cinnamon.

Velimor
Level 1
Level 1

Re: Зник розділ Wine з меню Linux Mint 17.1 Xfce (ВИРІШЕНО)

Postby Velimor » Sun Mar 29, 2015 6:23 am

Переустановка системы - это уж слишком кардинальное решение, IMHO. :)
В разделе туториалов на сайте коммьюнити Mint есть неплохая статья Adding new item in the menu (http://community.linuxmint.com/tutorial/view/1504). Она дает некоторое представление, как формируются пункты и разделы в меню Mint.

Что касается конкретно раздела "Wine", судя по моей системе, он формируется 4 файлами в каталоге /usr/share/applications - wine-browsedrive.desktop, wine-notepad.desktop, wine-uninstaller.desktop, wine-winecfg.desktop. Если опять повторится подобное, проверьте наличие этих файлов, а также права доступа:

Code: Select all

/usr/share/applications $ ls -l wine-browsedrive.desktop
-rw-r--r-- 1 root root 1373 січ 17  2012 wine-browsedrive.desktop

andrey81
Level 1
Level 1

Postby andrey81 » Sun Mar 29, 2015 2:52 pm

Спасибо за совет, буду на будущее знать. Но на то время я обращался в чат и обшарив весь интернет, где только мог, так решение проблемы я не нашёл.

andrey81
Level 1
Level 1

Postby andrey81 » Thu Apr 30, 2015 12:41 am

Схованки з розділом Wine в меню Linux Mint 17.1 xfce

Нещодавно знову зіткнувся з моєю давньою проблемою: зникнення розділу Wine з меню системи. Це сталося після того, як під час пошуку образу Windows XP, для віртуальної машини VirtualBox, завантажив сумнівний торент файл. Цікаве почалося як я його запустив, бо в цей час склалося таке враження, що на мене раптом линув дощ разом з снігом, градом та ще й каміннями, а я такий сиджу під парасолькою, а вона вся в дірках, думав що прийшов армагедон і мені - капець. Тобто після запуску цього файлу, мій робочий стіл засіяли різного роду ярлики: від обкуреного браузера Аміго, Однокласники, Вконтакті та ще якісь три програми на китайській мові. Друзі-лінуксоїди, щось стало так моторошно, бо нахлинули на мене спогади від досвіду роботи на Windows. О, подумав я, прийшли мої давні "друзі" на яких не чекав, думав що хоть на Linux Mint від них сховаюсь, але як бачимо, вони знайшли мене і за новою адресою
Смайлик «smile»
Чому це моя давня проблема? Справа в тому, що на початку лютого місяця цього року, я вже стикався з цим (зникненням розділу з меню) і не знайшовши вирішення її локального, вирішив її глобально і радикально - переустановкою системи. Погоджуюсь зі своїми радниками, це - не вихід. Тому і вчора сталася подібна ситуація, коли я видаливши через Wine різний непотріб, звернув увагу що в розділі меню Wine збереглися їх ярлики. Я вирішив видалити їх через "Редактор меню" і після цього з меню повністю зник розділ Wine. Перевстановлювати систему по-перше, не хотілося, а по-друге, спитав себе: -Невже Linux Mint редакції xfce така вже недороблена, щоб розробники, не врахували і цей момент. Так от, здійснивши вилазку на природу (по сайтам), зустрів на російському форумі користувача з ніком AVKP3 (http://www.mintlinux.ru/forum/thread3861-1.html) у якого була подібна ситуація і нарешті вирішив цю проблему.

А вирішується вона дуже просто: слід у файловому менеджері спочатку зробити видимими приховані файли, потім перейти ось за цією адресою: home/andrey/.config/menus/ (зрозуміло що замість "andrey" - ім'я вашого комп'ютера ), а потім - видаліть файл (документ xml) "xfce-applications.menu", з теки "menus". Також бажано видали подібні файли і з теки "applications-merged", вона також знаходиться в теці "menus". Права root для цього не потрібні, але якщо ваша система відмовиться це зробити, то виконайте через root. Після виконання цієї операції, я знову відкрив меню і на моє здивування побачив, що розділ Wine знову на своєму місці, як і було раніше. Тому якщо у вас випадково зникне розділ з меню, рекомендую використати цей перевірений спосіб.

Return to “українська мова (Ukrainian)”