ВИРІШЕНО: Встановлення линукс Мінт на комп’ютері з CD

Ukrainian Forum
Post Reply
User avatar
vaa
Level 1
Level 1
Posts: 19
Joined: Wed Nov 12, 2014 12:39 pm

ВИРІШЕНО: Встановлення линукс Мінт на комп’ютері з CD

Post by vaa » Tue Apr 14, 2015 4:31 pm

Проблема: Є комп’ютер старий, на ньому тільки диск CD, DVD немає. Завантаження з USB Flash не передбачено.
На диску CD можна записати максимум 700 ГБ. На деяких, дуже рідкісних - 800 ГБ. А дістрибутив сучасного лінукс Мінт становить 1,4 - 1,6 ГБ.
Як встановити на такому комп’ютері лінукс Мінт?
Перше: Як альтернативу носію DVD можна використувати USB Flash ємністю 2 ГБ і більше. Для цього можна скористуватись стандартною програмою з тих, що має лінукс Мінт. Це програма "Системні утиліти - UNetbootin". Вона дуже просто встановлюється з використанням Менеджера програм.
Друге: Забеспечити загрузку з USB Flash можна з використанням программи Plop з сайту http://www.plop.at/. На цьому сайту є декілька версій iso образів CD. По-перше перейдемо до розділу Downloads. Там є підрозділи "Boot Manager downloads" та "Plop Linux downloads".
З підрозділу "Boot Manager downloads" можна завантажити одну з наведенних версій "Plop Boot Manager", наприклад plpbt-5.0.15.zip:
http://download.plop.at/files/bootmngr/plpbt-5.0.15.zip
Розпакуємо zip архів та отрімаємо каталог, з якого виберемо файл iso.
З підрозділу "Plop Linux downloads" для виготовлення CD можна вибирати "1. Download Live version" та small/ploplinux-4.3.0-i486.iso:
http://download.plop.at/ploplinux/4.3.0 ... 0-i486.iso
Отриманий файл iso використуємо для прожигу CD.
Третє: Завантажуємо CD, підключаємо USB Flash, та вибираємо загрузку USB із меню програми. Якщо використовується ploplinux - то спочатку треба вибрати "Plop Boot Manager".

P.S. Всі файли у мене спрацювали на дійсно старому комп’ютері. Але на більш новому, де загрузка з USB можлива - чомусь ні. Я не перевірив ще, чи це звязано з тим, з якого саме USB я намагався завантажити систему.

Post Reply

Return to “українська мова (Ukrainian)”