Facebook: Linux Mint для початківців

Ukrainian Forum
Post Reply
User avatar
vaa
Level 1
Level 1
Posts: 19
Joined: Wed Nov 12, 2014 12:39 pm

Facebook: Linux Mint для початківців

Post by vaa » Wed Apr 15, 2015 4:50 am

Андрій Овчаров (andrey81, Ovcharov Andrey) був не тільки іниціатором відкриття цьго україномовного розділу форума Мінт. Він ще створив у Facebook україномовну групу "Linux Mint для початківців"
https://www.facebook.com/groups/Linmint/ .
Вважаю, що деякі матеріали цієї групи заслуговують дублювання тут. Інформація про Лінукс Мінт в них може і не унікальна, але написана понятною українцям мовою.
Запрошую долучатися до групи.
Last edited by vaa on Wed Apr 15, 2015 2:19 pm, edited 2 times in total.

User avatar
vaa
Level 1
Level 1
Posts: 19
Joined: Wed Nov 12, 2014 12:39 pm

Re: Facebook: Linux Mint для початківців

Post by vaa » Wed Apr 15, 2015 4:53 am

Викладаю перший матеріал Андрія Овчарова:

Андрій Овчаров
28 Февраль

Що це таке Linux Mint та історія її виникнення

Доброго дня вам, наші шановні учасники спільноти “OS Linux Mint для початківців”, сьогодні хочу безпосередньо перейти до дослідження цією цікавої операційної системи.
Хочу розпочати наш перший урок з коротким оглядом питань, щодо визначення поняття Linux Mint та історії її виникнення.
Так, не дивуйтесь слову “урок”, бо хоч це й відкрита спільнота та публікації можуть залишати усі її учасники, але так як наша спільнота для початківців, то я ось вирішив інформацію давати певними блоками у вигляді уроків. Вважаю так буде легше запам'ятати інформацію та легше її знайти.

Розпочнемо Урок №1

Назва операційної системи Linux Mint, українською звучить як “Лінукс Мінт”, де слово “Mint” перекладається з англійської як — м'ята. Виходячи з самої назви, перед нами Linux зі смаком м'яти. До речі, логотип операційки також має зображення листочка м'яти з літерами “L” та “M” (Linux Mint). Здається мені, що в процесі складання Linux Mint, її програмісти зігрівалися чаєм з м'ятою та ласилися печенькою, і сам процес проходив затишно, по-домашньому. До речі, користуючись моментом раджу зараз відійти на хвилинку від монітора та також заварити собі м'ятного чайку, а потім повернутися з чаєм та читати наш урок далі.

Linux Mint — дистрибутив Linux на основі Ubuntu та Debian, орієнтований на простоту використання, навіть порівняно з Ubuntu.
Тепер спробую вам пояснити зрозумілою мовою. Linux Mint є членом величезного сімейства Лінукс. В якому спершу була розроблена сама операційна система GNU\Linux, а потім на її ядрі (ядрі Linux), розробниками були зібрані окремі дистрибутиви Ubuntu та Debian, і вже через деякий час іншими програмістами, на тому самому ядрі та з програмним забезпеченням від дистрибутивів Ubuntu та Debian була зібрана наша Linux Mint. Виходить що Linux Mint є онукою OS GNU\Linux.
Linux Mint хоч і заснована на пакетній базі Ubuntu і повністю сумісна з неї, тобто програми розроблені для Ubuntu, будуть працювати на Linux Mint і навпаки, але істотно відрізняється підходом до організації інтерфейсу користувача і підбором прикладних програм за замовчуванням. Це щоб ви зрозуміли що Linux Mint це не Ubuntu та Debian, а є окремим дистрибутивом.
Ось я вже кілька разів згадував поняття “дистрибутив”, то що ж це таке?
Дистрибутив — це не просто набір програм, а ряд рішень для різних задач користувача, що поєднані єдиними системами інсталяції, управління та поновлення пакетів, налаштувань та підтримки. Іншими словами, дистрибутив є збіркою одних користувачів-розробників для інших користувачів, в залежності від того які задачі вони ставлять перед собою.
Тому наша Linux Mint є дистрибутивом та зазвичай, називається просто: операційна система Linux Mint.
Кожний дистрибутив має свою концепцію, свій набір пакетів, свої переваги та недоліки. Ось тому програмісти-ентузіасти, зібравшись, в окрему групу, намагаються розробити щось своє, взявши за основу один або кілька дистрибутивів. Так би мовити вдосконалюють його і роблять з нього гібрид, свій власний дистрибутив.
Розумію що це зараз звучить дещо не зовсім зрозуміло, але до кінця нашого уроку, ви обов'язково все зрозумієте.

Як ви вже звернули увагу, в тексті я не згадував ні однієї компанії розробника операційної системи сімейства Linux, як звичні нам Microsoft та Apple, а згадав лише про програмістів-ентузіастів. Мабуть, поцікавитесь як це так, щоб якісь там програмісти-ентузіасти, що збираються у групи, можуть конкурувати з такими відомими компаніями? Так і є, дистрибутиви в своїй сукупністю на основі Linux, за популярністю у користувачів, посідають у світі третє місце, поступаючись OS Windows від Microsoft та Mac OS від Apple, хоча відверто кажучи популярність операційної системи та її доречність, кожен користувач обирає для себе сам.
Так, кожна окрема група програмістів-ентузіастів, що проживають в різних куточках світу, (групи як правило налічують по кілька десятків учасників від початку розробки та до кілька сотен тисяч чоловік, після), розробляє свій дистрибутив і розміщує його на своєму офіційному сайті, тому не дивуйтесь їх значною кількістю. Хоч вони і працюють окремо, але поєднує їх бажання свободи реалізації своїх талантів та постійна жага удосконалювати свої проекти, єдине ядро Linux та взаємообмін програмними напрацюваннями, за принципом “як що я безкоштовно з тобою поділився своїм програмним кодом, то й ти зроби те саме”. Саме можливість, під час розробки своєї програми, вільно використовувати здобутки (частину коду іншої програми) свого одногрупника та користуватися потім програмою безкоштовно і дала поштовх для розвитку та набрання популярності GNU\Linux в цілому. Тому всі дистрибутиви Linux, в тому числі і наша Linux Mint - безкоштовний та вільний.

Повертаючись до нашої Linux Mint, можу вам сказати що спільнота користувачів на сьогодні налічує, по офіційним даним, на сайті: http://community.linuxmint.com/ - 13593 користувача, з них - 368 українців! Хоча по неофіційним даним, кількість її користувачів сягає близько мільйона. Справа в тому, що не кожен користувач, після завантаження дистрибутива та інсталяції, знову заходить на сайт для реєстрації.

З визначенням поняття що таке Linux Mint ми з вами вже розібралися та вже знаємо що вона розробляється окремою групою програмістів-ентузіастів, залишається тепер дізнатися більше про цих козаків.

Отже, переходимо до історії нашої Linux Mint.

Перший реліз Linux Mint відбувся 27 серпня 2006, її автором був французький IT-спеціаліст Клемент Лефевр, що мешкає в Ірландії. Це була бета-версія (пробна версія) Mint (кодова назва «Ada», на основі Kubuntu 6.06) beta 007. Як і Ubuntu, «готова до вжитку».
Ідея випуску свого дистрибутиву до Клемента прийшла в той час, коли він поновлював свій сайт, що стосувався Linux, там були розміщені різні поради, документація що давала допомогу початківцю в освоєні цієї операційки. Ось в цей момент він звернув увагу на потенціал розвитку дистрибутиву Linux, що буде стосуватися багатьох недоліків, пов'язаних з програмним та технічною підтримкою головних продуктів. Після спілкування з користувачами свого сайту та врахування їх порад та вимог, він зібрав свій дистрибутив, те що сьогодні називають “покращений Ubuntu” і вже 27 серпня 2006 на світ з'явилася перша Linux Mint з красивим жіночим ім'я - “Ада”.
Перша версія використовувала середовище KDE, яке розроблене з метою забезпечити вільний, простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, пропонуючи повний діапазон сучасних настільних програм. Окрім тих програм, які включені до KDE, Mint виходить з додатковим програмним забезпеченням, серед якого растровий графічний редактор GIMP.
Надалі розробники зосередилися на середовищі GNOME, як на стійкішому. Бета версія Mint 2.2 із KDE була дуже нестабільна в роботі.
Більш детальніше про середовища Linux Mint, ми поговоримо в наступних наших уроках, але наразі їх 4: Cinnamon. Mate, KDE та Xfce.
З часом, кожен випуск (версія) дистрибутива удосконалювався. Вони почали виходити кожні 3, а з часом кожні 6 місяців.
Взагалі, дивлячись на перелік версій і їх кодові найменування, то складається таке враження, що розробники поважають та люблять жінок, якщо б ні, то не присвячували б їм свої збірки та не надавали б своїм версіям красиві жіночі ім'я, ось дивіться самі: Ада, Барбара, Беатріс, Касандра, Селена, Дарья, Елізія, Глорія, Хелена, Ізадора, Юлія, Мая, Надія, Ліза, Олівія, Петра, Куана і ось зараз сама остання версія Linux Mint 17.1, носить ім'я Ребека. Оце я розумію, зроблено з любовью! У Windows такого не має:)

Одна з переваг Linux Mint є те, що розробники постійно прислухаються до побажань та завжди швидко їх реалізують, саме й тому така висока динаміка появи все нових та нових версій.
В той час як Linux Mint можна завантажити безкоштовно, проект розвивається завдяки доходів від добровільних пожертв з боку користувачів, а також реклами та професійної допомоги. Linux Mint не має фіксованого графіка виходу версії або списку запланованих функцій, але вихід свіжої версії цього дистрибутива завжди можна чекати, після офіційного виходу нової версії Ubuntu, десь через пару тижнів.

Отже, на кінець цього уроку ми дізналися що Linux Mint — дистрибутив Linux на основі Ubuntu та Debian, орієнтований на простоту використання, навіть порівняно з Ubuntu. Також знаємо що розробниками Linux Mint є програмісти-ентузіасти, які об'єднуються в групи по всьому світу. Linux Mint — безкоштовна та вільна операційна система.
Linux Mint з'явилася на світ 27 серпня 2006 року, завдяки зусиллям Клемента Лефевра та з подачі користувачів його сайту та носила красиве ім'я “Ада”.

Дякую вам за перегляд. Наступний урок присвятимо огляду середовищ (робочим столам) Linux Mint та пораджу який найкраще обрати для вашого ПК.
Last edited by vaa on Wed Apr 15, 2015 6:09 am, edited 1 time in total.

User avatar
vaa
Level 1
Level 1
Posts: 19
Joined: Wed Nov 12, 2014 12:39 pm

Re: Facebook: Linux Mint для початківців

Post by vaa » Wed Apr 15, 2015 4:56 am

Наступний матеріал:

Андрій Овчаров

Графічні середовища Linux Mint — огляд та порівняння популярних робочих столів: Cinnamon, Mate, KDE та Xfce

Кожен користувач-початківець Linux Mint запитував себе, яке середовище робочого столу найкраще? Яке встановити? Та й взагалі виникає бажання ознайомитись з іншими графічними середовищами. Тому сьогодні ми розглянемо найбільш популярні середовища робочого столу для дистрибутива Linux Mint 17.1.

Що це таке графічне середовище Linux Mint?

Графічне середовище Linux Mint — це саме те, що ви бачите на моніторі під час використання операційної системи, побудованої за принципом X Window System (віконна система), в нашому випадку Linux Mint.

CINNAMON

Інформацію про це середовище можна почитати ось тут:
http://xn--h1aafched3ame.xn--p1ai/…/obz ... int-cinnam

Більш детальніше можна ознайомитись с графічним середовищем Cinnamon на ютубі, переглянувши відеоролик, ось за цим веб-посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=OwmB668Li-g (Автор відео: В. Щербина)

MATE

Інформацію про це середовище можна почитати ось тут:
http://xn--h1aafched3ame.xn--p1ai/…/obz ... int-mate.h

Більш детальніше можна ознайомитись с графічним середовищем Mate на ютубі, переглянувши відеоролик, ось за цим веб-посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=I66rOvvtftI (Автор відео: О. Кордій)

KDE

Інформацію про це середовище можна почитати ось тут:
http://xn--h1aafched3ame.xn--p1ai/…/obz ... int-kde.ht

Більш детальніше можна ознайомитись с графічним середовищем Mate на ютубі, переглянувши відеоролик, ось за цим веб-посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=-TQSnFhXYzw

XFCE

Інформацію про це середовище можна почитати ось тут:
http://compizomania.blogspot.com/…/linu ... -rebecca-x

Більш детальніше можна ознайомитись с графічним середовищем Xfce на ютубі, переглянувши відеоролик, ось за цим веб-посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=NEBwkSMB0gQ (Автор відео: О. Кордій)

Порівняння середовищ

Порівняння графічних середовищ можна переглянути ось тут: https://www.youtube.com/watch?v=lEGplwLXZ78 (Автор відео: О.Кордій)

Особисто у мене встановлене середовище Xfce, а обрав його через те, що воно стабільне в роботі, зручне, просте у користуванні та використовує не багато ресурсів ніж Cinnamon, так як у мене ПК вже не новий. А ви можете обрати щось своє, з урахуванням ваших задач, адже Linux Mint зі своїм комплектом графічних столів може задовольнити забаганки кожного користувача.

Андрій Овчаров
Редакції Linux Mint за швидкістю виконання завдань
-----------------------------------
Місця Назва редакції
-----------------------------------
1 XFCE
2 MATE
3 KDE
4 CINNAMON
-----------------------------------
Примітка. Втаблиці зазначені дані, що перевірялися на кількох різних системах
з різними ситемними вимогами. До уваги бралося наступне:
- швидкість завантаження, перезавантаження та вимкнення системи,
- швидкість роботи з файлами (запуск програм, архівація та розархівація файлів)
- доступ до інтернету.

User avatar
vaa
Level 1
Level 1
Posts: 19
Joined: Wed Nov 12, 2014 12:39 pm

Re: Facebook: Linux Mint для початківців

Post by vaa » Wed Apr 15, 2015 6:04 am

Андрій Овчаров
12 Март

Чому я обираю Linux Mint, а не Windows. Або10 головних причин покинути Windows та перейти на Linux Mint

1. Безоплатність операційної системи та програного забезпечення.

Так, на відміну від Windows, Linux Mint не вимагає витрат, оскільки безкоштовними є не тільки сама операційна система, але й програмне забезпечення, що йде в комплекті з нею. А з Windows зовсім інша історія.
Спробуємо підрахувати наші витрати у разі використання Windows, де врахуємо вартість операційки Windows 8.1 + офісний пакет MS Office 2013 + архіватор WinRar:
- OS Windows 8.1— 3404 грн;
- Microsoft Office Home and Business 2013 — 5988 грн. (http://www.softkey.ua/)
- WinRar — 905 грн (http://www.softkey.ua/winrar/#.VQFh-c37vtQ)
Всього виходить: 10297 грн. !!! Ціна станом на 11.03.2015. Ви готові заплатити таку суму ?
Я вже не беру до уваги що, деякі користувачі ще й додатково купують антивірус Касперського, бо не довіряють його безкоштовним аналогам.
Мабуть ви скажете мені наступне :- Навіщо ж все це купувати, адже все це є на торентах, піратське? Так, звісно все це є, але як правило з вірусами, та й по правді не хочеться порушувати авторські права розробників, що витрачали час на виготовлення свого товару. Чого і вам не раджу.

2. Встановивши Linux Mint, автоматично встановлюєш цілий пакет необхідних програм.

Після інсталяції Linux Mint отримуємо цілий комплект програм, що дозволяє зразу ж розпочати роботу, а не витрачати час на пошук програм в мережі або друзів. В Linux Mint є і свій офісний пакет і архіватор і багато багато корисного іншого.

3. Для Linux Mint не потрібен антивірус

Так як вірогідність заразити систему дуже мала, антивірус вам не потрібен. Я не скажу що для Linux вірусів не має, звісно є, але ж по-перше їх кількість мізерна, бо система не така популярна як Windows, по друге Linux більш захищена ніж Windows. Віруси, що були розроблені для Windows не можуть заразити Linux, бо система має іншу будову до якої вірус не пристосований. Уявіть собі вірус який був запрограмований входити тільки через вікна що розміщені на стіні будинку (Windows), а у вас вікна розміщені на даху, щоб і сонечко гріло і світліше було (Linux Mint). Ось він підійде до вашого будинку і буде ходити навколо будинку і шукатиме те вікно в яке йому зручно заповзати, до поки не зламає собі голову. А якщо спробує залізти на дах, то також впаде і також зламає собі голову. Ось так Смайлик «smile»

4. Розробники Linux Mint не обмежують вас ділитися цим дистрибутивом зі своїми друзями.

Ви можете вільно, не порушуючи норм законодавства, встановити Linux Mint будь- кому, та в будь-якій кількості, хоч на 5, хоч на 5000 комп'ютерів. А ось купуючи ліцензійний Windows чи MS Office, найчастіше в ліцензії маємо обмеження щодо кількості комп'ютерів. До того ж, якщо ви завантажите з сайту Linux Mint та надасте цей диск своєму другу, щоб він міг зробити з нього копію, і в цьому випадку ви не порушуєте закон, бо Linux це дозволяє. Але за умови що ви не будете використовувати продукцію Linux з комерційною метою.

5. Linux Mint швидше ніж Windows, а тому може виконати за певний відрізок часу більше задач ніж Windows.

Ядро Linux, на якому побудована Linux Mint, на думку деяких розробників Microsoft є більш інноваційним та швидшим ніж ядро, яке має Windows. Тому що на відміну від розробників Linux, розробники Windows нічого не роблять для покращення системи. (http://www.cnews.ru/…/razrabotchik_micr ... snil_poche…).
Спостерігаючи та порівнюючи на своєму ПК обидві системи: Linux Mint - Cinnamon та Windows 8 Pro, а також Linux Mint -Xfce та Windows 7 Ultimate, я дивувався тим, що Linux Mint швидше завантажується, перезавантажується та виключається; швидше працює з файлами: переміщує, архівує та розпаковує.

6. Linux Mint більш гнучкіше в налаштуванні ніж Windows

Користувач Linux Mint може налаштувати свою систему на свій смак, бо є величезний арсенал налаштувань, що відкриває значні можливості для користувача. Усі встановлені програми розкладені по своїм поличкам.

7. Linux Mint більш лояльніше відноситься до вашого системного заліза

Для Linux Mint не має значення на скільки застарів ваш ПК. У Linux Mint є цілий пакет різних редакцій з комплектом налаштувань і тому дуже легко підібрати саме під вашу систему. Наприклад редакція Cinnamon або Mate рекомендується для сучасних комп'ютерів, а ось редакція xfce — для комп'ютерів з низьким потенціалом.

8. На Linux Mint легше шукати та встановлювати програмне забезпечення

Щоб встановити на Linux Mint необхідну вам програму зовсім не потрібно шукати її в інтернеті, достатньо в самій системі зайти до “Менеджера програм”, а там їх — велика кількість і всі безкоштовні. Завдяки тому що вони розміщені по категоріям, шукати стає легше. А інсталяція взагалі займає не більше хвилини, бо достатньо обрати програму і натиснути кнопку “Встановити”, після цього система сама завантажить з інтернету все необхідне та встановить на ваш комп'ютер. На відміну від Windows, в Linux Mint користувачу не потрібно думати про те куди слід встановлювати програми та як це вірно зробити, щоб програма запрацювала. Теж саме з процесом видалення програм тільки безпечніше на Linux Mint. Якщо на Windows користувачу слід заходити до влаштованої утиліти “Встановлення та видалення програм” і видаляти програму звідти, а як правило вона видаляє її не повністю, бо деякі її фрагменти залишаються в системному реєстрі і потім воно там спочиває роками, при цьому не несе ніякої вам користі, а є лише сміттям, що загромаджує вашу систему, то користувачу Linux це зробити простіше і безпечніше: через “Менеджер програм” або через “Термінал”.

9. Linux Mint стабільніше та надійніше ніж Windows;
Розробники Linux Mint як вже зазначалося вище постійно працюють над удосконаленням свої системи і цьому дуже сприяє сама ліцензія GNU/Linux. Їм вже не потрібно вигадувати велосипеда щоб творити, достатньо запозичити наробіток свої колег (лінуксоїдів) щоб створити та удосконалити свою програму, позбутися системних помилок. І завдяки тому що над розробкою саме дистрибутиву Linux Mint працює величезна армія програмістів-ентузіастів з різних куточків світу, ця система є вільною та живою. Чесно кажучи переглядаючи відео-огляди на ютубі різних дистрибутивів Linux, я не знайшов такої величезної кількості незадоволених відгуків як наприклад щодо Windows 8, яку з часом Microsoft своїм користувача підносить як гарячий пиріжок у вигляді Windows 10. Хоча я особисто вважаю що Microsoft випустивши вісімку, наробила багато помилок, оскільки не врахувала побажань своїх користувачів і тому в Windows 8.1 спробувала це залагодити. Але як бачимо і ця версія стала не вдалою, саме тому Microsoft швиденько і випускає десятку. Залишається не зрозумілим чому не Windows 8.2? а саме — 10!. Ось на відміну від Windows, Linux Mint стабільно та впевнено йде вперед, як не збірка — то постійне удосконалення з обов'язковим урахуванням побажань своїх користувачів. Їх поради розробники черпають з форумів, яких безліч в мережі Інтернет. Ось живий приклад, з власного досвіду, рік тому коли я встановлював Linux Mint 17 Cinnamon у мене не дуже добре працював Bluetooth, чомусь він не хотів заводити знайомство з моєю Nokia, не зійшлися характерами. А ось вже цього року Linux Mint 17.1 Xfce потоваришувала з Nokia і швидко через Bluetooth її відкрила, бо час все лікує Смайлик «smile» Я ось пам'ятаю що моя Windows 7, ніяк не хотіла взагалі свій Bluetooth запускати, і лише, якщо встановити платну програму BlueSoleil, тоді працює.
Цей пункт доповню наступним: Linux Mint 17.1 будь-якої редакції буде поновлюватися аж до 2019 року, окрім цього і всі ваші програми автоматично поновлюються з системою одночасно. Скажіть круто, правда? Смайлик «smile» Не потрібно кожну програму індивідуально поновлювати, все поновиться без вашої участі.

10. Linux Mint з комплектом необхідних програм, порівняно з Windows, займає незначне місце

Як показала практика, перше запитання яке задає собі користувач є :- Скільки операційка буде займати місця на жорсткому диску ПК та скільки його резервувати для інших програм?
Так от, Linux Mint тут реально виграє. Зверніть увагу на об'єм дистрибутиву Linux Mint 17.1 Cinnamon і Windows 8 та спробуйте порівняти їх. Звісно що Windows буде важче в кілька разів, але її об'єм як правило наповнюють ті програми, якими ви не користуєтесь взагалі, або будете використовувати дуже й дуже рідко, але ж ви за них заплатили гроші. Як приклад - Internet Explorer, не знаю як вам, але він мені не дуже подобається. Як я його особисто не юзав, але чомусь не лежить моя душа до нього, не моє. Також я стандартний провідник замінював файловим менеджером Total Commander. Така ж доля настигла і програми по запису компакт-дисків, медіа-програвачів. У мене виходило так: зайнявши об'єму в межах 10 Гб на саму операційку Windows 7 мені ще потрібно було 5-8 Гб для додаткових програм, адже влаштовані програми не повністю справлялися зі своїми задачами. Чого тільки займає лише MS Office 2010, а про 2013 я взагалі мовчу, бо цей динозавр зжирає від 2 до 3 гб вільного місця диску. Розумію що зараз вже є жорсткі диски на кілька терабайт, але ж вони є не у всіх користувачів. А що ж робити тим, у кого їх немає? Викидати свої ПК на смітник? Виходить саме так і вимагає Microsoft від своїх користувачів, як не збірка так і слон, повніший ніж був. Користувач біжить за модою і купуючи новинку, все рівно встановлює старі програми, бо наприклад на MS Office 2013 грошей може не вистачити і він змушений встановлювати MS Office 2007 на Windows 8.1. Так чи потрібно вам купувати Windows, щоб потім додатково постійно доповнювати її необхідним програмним забезпеченням, в тому числі безкоштовним? Чи потрібно вам бігати за модою систем, та постійно модернізувати її щоб спробувати нового слона? Впевнений, що ні.
Ось в Linux Mint з цим набагато простіше. Так як ми знаємо що разом з операційкою йде ще й комплект додаткових корисних програм, то розумієш що ця операційка надає можливість створити більшу кількість проектів або завантажити більше файлів, ніж на Windows. Також подобається те, що на Linux Mint встановлене тільки те програмне забезпечення, яким і користуєшся, і хоч воно і поновлюється, і з часом буде займати місце, але це ж на користь.

Ось така моя десятка головних причин обрати саме Linux Mint та покинути Windows. Хоча у кожного користувача вони можуть бути свої, особисті. Коли я готував цю публікація я не ставив перед собою мету примусити вас ось так взяти та швидко пересісти на Linux Mint. Кожен обирає свій шлях та той транспортний засіб, завдяки якому він буде його долати. Тому замисліться над питанням :- Чи не прийшов час спробувати щось нове? Дуже часто ми робимося рабами своїх звичок, в тому числі до програм, якими найчастіше користуємося, але слід пам'ятати, що на цьому можуть заробляти інші, та й чи варта звичка безпеці. Бо обираючи за звичкою Windows ми знову і знову наражаємося на ризик підхопити вірус, який може не тільки пошкодити файли з інформацією, але й викрасти, а частіше втрачаються дані що мають фінансовий характер. Ми як оті наркомани, підсадившись один раз на голку (купивши Windows) знову і знову вимушені платити за задоволення щоб нею користуватися. Ми додатково купуємо офісний пакет щоб відкрити ворд документ, взятий у друга, ми вимушені купувати архіватор, бо іноді документи запаковані в архіві .rar, ще ми вимушені постійно слідкувати за безпекою своєї Windows та купувати ще й антивіруси. От і виходить що наші звички породжують нашу залежність та знищують волю, нашу свободу, змушують нас бути донорами Microsoft, яка з кожним випуском свого дитя, підвищує на нього ціни. Повірте що цю компанію не цікавить ваша спроможність і ваші бажання.

Окремо хочу загострити питання щодо доцільності використання Linux Mint в бюджетних установах України. Так як зараз складна економічна та політична ситуація, вважаю було б доцільно поступово відмовитись від використання Windows та його програмного забезпечення та переходити на Linux Mint. Вище я навів вам суму скільки це коштує Windows і додаткове необхідно програмне забезпечення для одного комп'ютера, а уявіть що таких кілька сотень тисяч, то це ж скільки нам потрібно витрати коштів щоб кожному школяру, студенту, вчителю, державному службовцю, придбати ці продукти інтелектуальної власності від Microsoft. Сума вийде значна. Краще б щоб ці кошти витратили на ремонт доріг та будинків після закінчення АТО. Також з'явиться робота і для наших випускників-програмістів, бо під Linux слід буде писати програми, аналогічні програмам для Windows, а то й кращі. До того ж, в перехідний період, ми могли б ще й економити на модернізації системного заліза, бо як зазначалося вище Linux Mint дуже добре працює з несучасними комп'ютерами, а таких у нас достатньо. І замість того щоб їх викидати на смітник, та витрачати значні кошти на придбання нових під Windows 10 та MS Office 2013, можна ще їх застосувати на благо нашому українському народу.

User avatar
vaa
Level 1
Level 1
Posts: 19
Joined: Wed Nov 12, 2014 12:39 pm

Re: Facebook: Linux Mint для початківців

Post by vaa » Wed Apr 15, 2015 6:08 am

Андрій Овчаров
12 Март

Як користувачам Windows підготувати флешку, для того щоб з неї можна було завантажити Linux Mint на комп'ютер

У разі якщо у вас немає можливості завантажити дистрибутив Linux Mint через привод компакт-дисків, то в цьому випадку раджу використовувати USB-накопичувач (флешка).
Але до цієї процедури її спочатку слід підготовити, бо якщо ви просто скопіюєте образ на флешку, то Linux Mint не буде встановлено.

Отже, що вам знадобиться?

1. Флешка об'ємом до 4 Гб;

2. ISO образ дистрибутиву Linux Mint, який ви завантажили з офіційного сайту (http://www.linuxmint.com/download.php);

3. Безкоштовні програми (оберіть одну, будь-яку):
1. UNetbootin (http://sourceforge.net/projects/unetbootin/… )
або
2. Universal USB Installer (http://www.pendrivelinux.com/universal- ... ller-easy-…/)

Процедура налаштування флешки за допомогою програми UNetbootin
1. Вставте флешку в USB;
2. Відкрийте програму UNetbootin;
4. Зазначте в UNetbootin шлях до iso образу дистрибутиву.
Далі програма зробить все сама.

Процедура налаштування флешки за допомогою програми Universal USB Installer
Ось відео, на якому все детально показано: https://www.youtube.com/watch?v=dQOAuBKMn60
Тільки різниця в тому, що на відео показано як обирався з переліку програми дистрибутив Ubuntu, а ви оберіть Linux Mint. А так, все те ж саме.

Оберіть будь-яку програму та підготуйте свою флешку для подальшого встановлення Linux Mint на комп'ютер.

Лінукр
Level 1
Level 1
Posts: 6
Joined: Wed Aug 05, 2015 8:08 am

Re: Facebook: Linux Mint для початківців

Post by Лінукр » Wed Aug 12, 2015 10:38 pm

Корисна порада для початківців. Викладіть ще будь ласка матеріал, як встановлювати Лінукс.
У мене програма "Встановлення" застрягла. Ось таке вікно, яке не можливо закрити:
[img=http://s7.postimg.org/57lrfpt2f/image.jpg]
В ньому курсор постійно крутиться. За півгодини жодних змін. Процесор відпочиває...
Як правильно припинити цю інсталяцію?

Post Reply

Return to “українська мова (Ukrainian)”