Ociężałość Linux Mint 18.3

Polish Forum
Post Reply
roanoke
Level 1
Level 1

Ociężałość Linux Mint 18.3

Post by roanoke » Wed Dec 27, 2017 9:41 am

Witam, co kolejne wydanie Linux Mint, to jego ociężałość i przeładowanie pakietami się zwiększa. Ostatnio był obraz ISO 1.2-1.3 GB, teraz 1.8-1.9 GB, a łączna ilość pakietów po zainstalowaniu Linux Mint 18.3 to jakieś 2500 pakietów, gdzie Fedora 26, 27 mają po 1500 pakietów zaraz po instalacji. Czy jest możliwość złożyć gdzieś, jakąś petycje skierowaną do developerów Linux Mint, aby stworzyli jeden obraz ISO w wersji netinstall, ewentualnie taki obraz instalacyjny na wzór Antergos lub RebornOS. Gdzie wybierasz sobie podstawowe pakiety zaraz przy instalacji systemu. https://rebornos.wordpress.com/
Jak widać w linku, jest tam pokazane jak fajnie wybierasz sobie przy instalacji środowisko graficzne, przeglądarkę i jakieś podstawowe programy. To wystarczy, jakieś OpenOfficy można sobie później pobrać przez sieć, ja nigdy ich nie używam i potem muszę tylko to wszystko wykasować. Dlaczego nie ma żadnej dystrybucji bazującej na pakietach deb z takim instalatorem jak Antergos, czy RebornOS, są tylko budowane te na pakietach txz?
Linux Mint 18.3 Cinnamon
Xubuntu 18.04

Ulvhedin
Level 1
Level 1

Re: Ociężałość Linux Mint 18.3

Post by Ulvhedin » Sat Jan 13, 2018 1:46 pm

Ociężałość nie ma za wiele wspólnego z ilością pakietów. Ilośc pakietów nie oznacza także ze zwiększyła się ilość aplikacji. Ociężałość może wynikać z nieoptymalnego wykorzystania zasobów, złej konfiguracji urządzeń, itd. Zeby znaleźć wąskie gardło trzeba troszkę pogrzebać. Jeden z celów Minta to dostarczyć pełne środowisko dla poczatkującego usera. Jesli nie jest poczatkujacy - co stoi na przeszkodzie odchudzić sobie system pod siebie? ;)

Pozdrawiam

roanoke
Level 1
Level 1

Re: Ociężałość Linux Mint 18.3

Post by roanoke » Sat Jan 13, 2018 7:08 pm

To co mogłem to odchudziłem z tych OpenOffice czy innych zbędnych programów. Ale wersja netinstall by się przydała, dlatego że nie chcę Archo podobnej czy takiej na rpm dystrybucji. W menadżer oprogramowania w Pokaż zainstalowane pakiety też nic nie pokazuje, nie działa u mnie ta opcja.
Linux Mint 18.3 Cinnamon
Xubuntu 18.04

Post Reply

Return to “Polski (Polish)”